HAZIRLIK MAÇLARI

6 Nisan 2017 Perşembe

İslami Dayanışma Oyunları, 2021'de İstanbul'da

İslami Dayanışma Oyunları, 2021'de İstanbul'da
İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) üye olan 57 ülkenin katıldığı İslami Dayanışma Oyunları organizasyonu 2021'de İstanbul'da düzenlenecek.


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 25. İslami Dayanışma Oyunları Federasyonu (ISSF) Yönetim Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamayla İstanbul'un 2021 yılındaki 5. İslami Dayanışma Oyunları'na ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Türkiye, 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın 30 branşta yapılmasını önerdi.
İlk olarak 2005 yılında Suudi Arabistan'da düzenlenen oyunların 2009 yılında İran'da yapılacak organizasyonu iptal edildi. 2013'de Endonezya'da düzenlenen organizasyona bu yıl Azerbaycan ev sahipliği yapacak.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.