HAZIRLIK MAÇLARI

12 Nisan 2017 Çarşamba

İbrahim Türkgenç “BEYLİKDÜZÜ DAHA İYİ YERLERE LAYIK”

İbrahim Türkgenç “BEYLİKDÜZÜ DAHA İYİ YERLERE LAYIK”
İstanbul Beylikdüzüspor’un efsane başkanlarından İbrahim Türkgenç, hem futbol hem de voleybol takımlarının elde ettiği başarıların kendilerini de mutlu ettiğini, Beylikdüzüspor’un futbolda yerinin profesyonel lig olduğunu söyledi.

Ofisinin kapılarını Amatörün Dünyası Spor Servisi’ne açan Türkgenç “Beylikdüzü daha iyi yerlere layık” diye konuştu. Türkgenç yaptığı açıklamada “Birlik ve beraberlik duygusu arttığı sürece Beylikdüzüspor da daha iyi yerlere gelecektir. Yeter ki insanlar kulüplerine sahip çıksınlar. Beylikdüzüspor’u da hem futbolda hem de voleybolda elde ettiği başarılar nedeniyle kutluyorum. Bizim de zamanında bu kulübe hizmetlerimiz geçse de başarının mimarları bu sorumluluğu üstlenen başkan ve yönetim kurulu üyeleridir. Bizler de zamanında bu mücadeleyi kulübü barakalardan alarak yaptık. O imkansızlıklar içinde kulübe bina ve tesis kazandırdık. Kulüp olarak buraya kadar gelmeleri de çok güzel. Artık Beylikdüzü 350 Bin nüfusuyla, bir çok Anadolu şehrinden daha büyük bir ilçe konumuna gelmiştir. Bu ilçeyi temsil eden takımın da en az 3.Ligde, 2.Ligde olmalı diye düşünüyorum. İstanbul’da eskiden Sarıyer, Vefa vardı. Bugün de bir semt takımı olan Kasımpaşa ve arkasında büyük bir destek olan Medipol Başakşehir Süper Ligde mücadele ediyorsa bizler neden 3.Ligde, 2.Ligde olmayalım. Voleybol takımımızın da 1.Lige çıkması harika bir olay.” ifadesini kullandı.
Kendilerinin de görev yaptıkları dönemde kulübe önemli katkılar sağladıklarını ifade eden Türkgenç “Bizim de katkılarımız oldu. Tesisler için baya mücadele ettik. Barakalarda aldığımız kulübe bugün böyle bir yer kazandırdık. Şimdi spora büyük değer veren Ekrem İmamoğlu gibi bir belediye başkanına sahipler. Bizler de o dönemlerde 3.Lig için mücadele verirken kendi sahamızda maç bile yapamadık. Kendi sahamızda oynamamız gereken maçları Avcılar’da Gürpınar’da oynadık. İç saha maçlarını bile dışarıda yapıyorduk. Çünkü bir yandan tesisleri kazandırıp bir yandan  da sportif başarı için mücadele ettik.” dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.