HAZIRLIK MAÇLARI

8 Nisan 2017 Cumartesi

Hakan Reçber Avrupa Şampiyonu

Hakan Reçber Avrupa Şampiyonu
7. Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’nın ikinci gününde Türkiye; birer altın, gümüş ve bronz madalya daha kazandı. Hakan Reçber, Avrupa Şampiyonu olarak bayrağımızı göndere çektirdi.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen 7. Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’na 32 ülkeden 437 sporcu katılıyor. Her ülkenin sıkletlerde 2 sporcuyla mücadele edebildiği şampiyonanın ikinci gününde 4 sıklette müsabakalar yapılırken, Türkiye’yi 8 sporcu temsil etti. Erkekler 63 kiloda Hakan Reçber Avrupa Şampiyonu olurken, bayanlar 57 kiloda İkra Kayır gümüş, 53 kiloda Zeliha Ağrıs ise bronz madalyanın sahibi oldu.


DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNDAN SONRA AVRUPA’DA DA ŞAMPİYON

Şampiyonada ilk turda Fransa’dan Axel Lupori’yi 15-11, ikinci turda Belarus’tan Yahor Nikitsenka’yı 22-10, çeyrek finalde Slovakya’dan Filip Svec’i 19-13 ve yarı finalde Almanya’dan Iordanis Kostantinidis’i 12-9 yenerek adını finale yazdırdı. Finalde Rusya’dan Nikita Pushanko ile karşılayan milli taekwondocu, rakibini 32-12 yenerek altın madalyaya uzandı. Genç taekwondocu müsabakanın ardından Ay-yıldızlı bayrakla salondu tur attı. Kasım ayında gençler kategorisinde Dünya şampiyonluğuna ulaşan 18 yaşındaki Hakan Reçber, bu başarısına Avrupa şampiyonluğunu da eklemiş oldu.

Bayanlar 57 kiloda İkra Kayır ve 53 kiloda Zeliha Ağrıs da başarılı müsabakalar çıkartarak ülkemize gümüş ve bronz madalya kazandırdı. Türkiye, şampiyonada 2 gün sonunda 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyaya ulaştı. Şampiyonada ikinci gün tatamiye çıkan sporculardan bayanlar 57 kiloda Tuğba Yılmaz çeyrek final, erkekler 63 kiloda Muhammet Mustafa Bağllar ve 68 kiloda Hakan Kavurat ikinci tur, aynı kiloda Ferhat Can Kavurat ve bayanlar 53 kiloda Zehra Döşüçukur ilk turda elendi.


BAŞKAN ŞAHİN: “SPORCULARIMIZ AVRUPAYI TİTRETİYOR”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Türk taekwondosunun gücünü bir kez daha gösterdiğini söyledi. Başkan Şahin, “Türk taekwondocularımız kürsüleri doldurmaya devam ediyor. Her yaş grubunda katıldığımız her organizasyonda mutlaka kürsüde yer alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz. Başarıda istikrarın önemini biliyor ve bu yönde yeni nesilleri yetiştiriyoruz. Bunun en güzel örneklerini de Sofya’da görüyoruz. Yine genç sporcularımız elde ettikleri başarılarla Avrupa’yı titretiyor. Elde edilen başarılarda emeği geçen başta teknik direktörümüz Ali Şahin olmak üzere, antrenörlerimizi, sporcularımızı ve sporcularımızın ailelerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.


3. GÜN 8 TAEKWONDOCU TATAMİDE

Şampiyonanın üçüncü gününde 8 Türk taekwondocu madalya mücadelesi verecek. Erkekler 74 kiloda Onur Çalık ile Remzi Karakuş, 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu ve Sergen Curabaz, bayanlar 62 kiloda Şeyma Nur Söğüt ve Huri Korkut, 67 kiloda Simge Erensayın ve Melisa Mızrak. tatamiye çıkacak. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.