HAZIRLIK MAÇLARI

18 Nisan 2017 Salı

Grenke Açık Tamamlandı

Grenke Açık Tamamlandı.
Almanya'nın Karlsruhe şehrinde düzenlenen 2017 Grenke Açık Satranç Turnuvası sona erdi. 1200'ün üzerinde sporcunun katılımı ile düzenlenen turnuvada şampiyonluğu 7,5 puanlı 4 sporcu paylaştı.
Turnuvaya ilk 3 sırada başlayan sporcular GM Nikita Vitiugov (2729), GM Maxim Matlakov (2707), GM Etienne Bacrot (2696) ile Hırvat GM Zdenko Kozul (2631) şampiyonluğu paylaşırken aynı zamanda toplamda 25 bin Euro ödülü de paylaşmış oldular.
Turnuvada ülkemizi temsil eden sporcularımız IM Demre Kerigan ve FM Cem Kaan Gökerkan 9 tur sonunda 5.5, FM Emre Emin Dedebaş 5, Bilal Demir ise 4.5 puan ile bitirdiler. 2017 Karpos Açık Satranç Turnuvası'nda başarılı bir grafik sergileyen FM Gökerkan, bu performansını Almanya'da da sürdürdü ve turnuvayı +20 ELO kazancı ile tamamladı. Cem Kaan turnuvayı 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile tamamladı.
IM Demre Kerigan ise, iyi başladığı turnuvanın son turlarında aldığı mağlubiyetler ile 5.5 puan ile yetinmek zorunda kaldı. Sporcumuz bu performansı ile turnuvadan +22 ELO kazancı ile ayrıldı. Bir diğer sporcumuz FM Emre Emin Dedebaş ise turnuvaya iyi başlasa da sonrasında güçlü rakipleri karşısında aldığı mağlubiyetler sonucu turnuvayı 5 puan ile tamamladı.
Haber: Mert Tırak

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.