HAZIRLIK MAÇLARI

9 Nisan 2017 Pazar

Galatasaray Vakıfbank'ı dağıttı.

Galatasaray Vakıfbank’ı dağıttı
Vestel Venus Sultanlar Ligi play yarı final ilk maçında Galatasaray, Vakıfbank’ı Burhan Felek Voleybol Salonu’nda ağırladı. Rakibini 3-0 mağlup eden Galatasaray, Çarşamba günü oynanacak rövanş öncesi avantaj yakaladı.Karşılaşmaya konuk ekip hızlı başladıysa da ilk ara sonrasında Nadia Centoni ve Sinead Jack ile sayılar bulan Galatasaray, 11:12 öne geçmeyi başardı. Karşılıklı sayıların üretildiği bölüm sonrası ikinci teknik mola 16:15 geçilirken servis baskısını artıran Cimbom 20:16’yı buldu ve rakibinin üst üste iki molasını da kullanmasını sağladı. Kalan bölümde arkasına bir daha bakmayan sarı kırmızılılar, açılış setini 25:19 kazandı.

İlk sette olduğu gibi ikinci sete de Vakıfbank iyi başladı ve ilk zorunlu araya 5:8 girildi. Rakibinin servis baskısına bu kez iyi cevap veren konuk takım ikinci teknik molaya da 3 sayılık farkla önde girdi. Son bölümde etkili servislerle rakip hücumları durdurarak farkı koruyan (17:21) Vakıfbank, Aslı Kalaç’ın liderliğinde yeniden dönüş yapan Galatasaray’a direnemedi ve Cimbom üst üste 7 sayı üretti (24:21). Rakibinin bulduğu iki sayıya rağmen son sayıyı kazanan Galatasaray, 25:23 aldığı set sonrası maçta durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü setin başlarında rakip hücumlara karşı iyi defans yapan Vakıfbank, ilk teknik molaya 4:8 önde girdi. Sarı siyahlılar hızlı hücumlarla farkı açarak 8:14’ü bulsa da Centoni liderliğinde bir kez daha geri dönen Galatasaray, farkı önce bire indirdi (15:16), sonrasında da 19:18 öne geçmeyi başardı. İlk iki sette olduğu gibi oyunun son anlarını forse eden Galatasaray, sete 25:22’de noktayı koydu. Muhteşem bir zafere imza atan Cimbom, Çarşamba günü oynanacak ikinci maç öncesi büyük bir avantaj elde etti.

GALATASARAY-VAKIFBANK: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Bülent Bozkurt, Recep Karakoç

Galatasaray: Jack, Gamze, Leys, Aslı, Centoni, Güldeniz, Nihan(L), Nursevil, Ada, Seda, Ruseva Vakıfbank: Gözde, Kübra, Naz, Zhu, Melis G., Slöetjes, Gizem(L), Ayça(L), Hill, Özgenur

Setler: 25-19, 25-23, 25-22

Süre: 86 min. (26-30-30)

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.