HAZIRLIK MAÇLARI

7 Nisan 2017 Cuma

Finalin Adı Dumlu-Alidam
KAHFED (Kahta Dernekleri Federasyonu)'in organize ettiği ve 26 Şubat'ta start alan futbol turnuvasında sona gelindi. 16 ilçe takımının 4 grupta mücadele ettiği Kahta Federasyonu Dernekler Turnuvası'nda geçen hafta oynanan yarı final müsabakaları sonunda Klisk ve Dumlu ile Teşikan ve Alidam karşılaşmaları sonunda finale adını yazdıran takımlar belli oldu. Her iki maçında normal süreleri 1-1 beraberlikle sonuçlanırken, penaltı atışları sonunda da her iki maçın skoru da 5-4 olarak neticelendi. Müsabakaların sonunda rakipleri karşısında üstünlük sağlayan Dumlu ve Alidam finale adlarını yazdırdılar.

Final müsabakası her zaman olduğu gibi Adıyaman'da oynanacak. Finale adını yazdırmayı başaran Dumlu ile Alidam 7 Mayıs'ta Adıyaman'da Kahta Stadı'nda karşılaşacaklar. Bu hafta sonu Pazar günü ise Teşikan ve Kılisk 3.'lük mücadelesi için Hamza Yerlikaya'da Saat : 14:00'de karşı karşıya gelecek.İlk Finalist Alidam
Teşikan ile Alidam arasında oynanan yarı final müsabakası sonunda sevinen taraf Alidam oldu. Oyuna hızlı başlayan Teşikan üst üste Alidam kalesinde pozisyonlar üretirken bu pozisyonlarda bir türlü direkleri geçemedi ve iki müsait pozisyonda top direkten döndü. Teşikan'ın baskısını atlatan Alidam bu ataklara karşılık vermeye başladı. 15. dakika da Cebrail Alidam'ı 1-0 öne geçiren golü attı. Ancam Alidam'ın sevinci sadece 5 dakika sürdü. Teşikan Erhan'ın mükemmel volesiyele skoru eşitlemeyi başardı. KArşılaşmada başka gol olmayonca müsabaka 1-1 eşitlikle son buldu. Finalisti belirşemek için doğrudan penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonunda Alidam Teşikan karşısında 5-4 üstünlüğü sağladı ve ilk finaist olma hakkını kazandı.
ALİDAM : Cebrail Aman, Sedat Gül, Ahmet Memi, Mehmet Gül, Emreh Aman, Musa Aman, Yunus Orhan
TEŞİKAN : İbrahim Kayhan, Erhan Öğüt, Hüseyin Tursun, Hüseyin Erşahin, Gökhan Karakaş, Osman BayatDumlu Finallere Uzandı.
Kahta-Fed 2017 Ahmet Kelepçe Futbol Turnuvası yarı final müsabakasında Klisk ile Dumlu Hamza Yerlikaya Stadı'nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya Klisk hızlı başladı. Üst üste yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyen Klisk 22. dakika da defansında hatasından faydalanarak 1-0 öne geçmeyi başardı. İlk yarı iki takım oyuncularınında sert müdahaleleri sonucu zaman zaman durdu.
İkinci yarıda oyuna giren Enes Ayaz maça damgasını vurdu. İ;lk yarıyı 1-0 geride kapatan Dumlu ikinci yarıda Enes'inde oyuna girmesinden sonra Klisk karşısında biraz daha etkili bir futbol ortaya koymaya başladı. Bunun sonucunda da Mehmet Ayaz'ın golü eşitliği getirdi. Karşılaşmanın normal süresi 1-1 beraberlikle sonuçlandı. 
Finalisti penaltı atışları belirledi
Karşılaşma sonunda eşitliği bozamayan takımlar, penaltı atışlarında kozlarını paylaştılar. Dumlu tüm penaltı atışlarını gole çevirirken, Kılisk'li oyuncular bir penaltı atışından faydalanamadı ve finale adını yazdıran taraf Dumlu oldu.DUMLU : Seyfettin Ural, Mehmet Ayaz, Mustafa Yiğit, İlyas Yokmaç, Muhammet Ürküt, Mahmut Öcal, Sedat Karakaş
KILİSK : Mehmet Çelik, Ertan Yücel, Ramazan Alptekin, Mustafa Yücel, Sabri Ulutaş, Ramazan Çelik, Hasan YücelHiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.