HAZIRLIK MAÇLARI

25 Nisan 2017 Salı

Büyük Çekmece'yi Finale Penaltılar Taşıdı.

Büyük Çekmece'yi Finale Penaltılar Taşıdı.
U 19 Türkiye Şampiyonası eleme müsabakalarında Büyükçekmece Belediyespor ile Arnavutköy Belediyespor Avcılar Atatürk stadı'nda karşı karşıya geldi.

Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan maç 2-2 sonuçlanırken uzatmalarda da netice değişmeyince kazanan penaltı atışları sonucunda 6-5’lik sonuçla B.Çekmece Belediyespor oldu. Nefesleri kesen maçta iki takım da 120 dakika her şeyini ortaya koydu. Tam bir final maçına yakışan karşılaşmada ilk gol Arnavutköy Belediye’den geldi. Arnavutköy temsilcisi 14. dakikada penaltıdan bulduğu golle 1-0 öne geçti. Golden sonra beraberlik için daha istekli bir oyun ortaya koyan B.Çekmece Belediye 33. dakikada Ogün’ün golüyle 1-1 eşitliği sağladı. Bu gol aynı zamanda ilk yarının da skoru oldu. İlk yarıdaki kıran kırana mücadele ikinci yarıda da devam etti. B.Çekmece Belediyespor 56. dakikada Yavuz’un golüyle 2-1 öne geçti. Denk kuvvetlerin mücadelesine  sahne olan maçın 81. dakikasında Arnavuutköy Belediye golü gelince maçın da skoru ortaya çıktı: 1-1. 90 dakika sonunda eşitlik bozulmayınca 15’er dakikadan oluşan iki uzatma devresine geçildi. İki takımda da yorgunluk belirtileri artınca temposu daha düşük bir 30 dakika izledik. Uzatmalarda hata yapmayan iki takım da sonucu penaltılara bıraktı.
Penaltı atışları sonucunda rakibine 6-5 üstünlük kuran B.Çekmece Belediyespor rakibini saf dışı bırakarak Türkiye Şampiyonası biletini cebine koydu. Penaltı atışlarında 4 penaltı birden kurtaran kaleci Sercan Bordo Mavi Beyazlıların turu geçmesinde önemli bir rol oynadı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.