HAZIRLIK MAÇLARI

17 Nisan 2017 Pazartesi

Arif Arslan, Türk Futbolu'nun Parlayan Yeni Yıldızı.

Arif Arslan, Türk Futbolu'nun Parlayan Yeni Yıldızı. 
Ve Beykoz İlçesi müthiş bir golcüye daha kavuştu.

Geçen sezon ilçede attığı goller ile Beykoz 1908 A.Ş. altyapı takımlarında şampiyonluklar yaşayan ve yaşatan Mert Yılmaz  bilindiği üzere bu özelliği ile kendisini takip eden Galatasaray takımı altyapısına transfer olmuştu. Yetenekli golcü bu özelliğini Sarı-Kırmızılı ekipte de devam ettirerek gollerini sıralamaya ara vermeden devam ediyor.
2016-17 Sezonunda ise ilçe genelinde gelecek vaat eden en golcü isimlerin başında ise halen Tokatköyspor Takımında Forma Giymekte olan Arif Arslan geliyor. Futbolculuk geçmişi olan bir babanın oğlu olması sebebi ile küçük yaşlarda futbolculuk serüvenini başlatan genç oyuncu, attığı kadar attırdığı goller ile de gündemden düşmüyor. Adeta bir gol makinesıne dönüşen yetenekli futbolcu şimdiden birçok profesyonel takımın takibe aldığı isimler arasında yerini aldı.

Arif Arslan uzun yıllar formasını giydiği ve şampiyonluklar yaşadığı Ortaçeşme Spor'dan ara transfer döneminde bir başka Beykoz temsilcisi olan Tokatköy Spor'a transfer olmuştu. Burada da attığı gollerle dikkatleri çeken genç ve yetenekli oyuncu takımını adeta koşar adım 1. Amatör lige taşıyor. Arif arslan 2. Amatör ligde geride kalan 10 maçta rakip kaleleri 27 kez havalandırarak kırılması zor bir rekora doğru koşuyor.

Futbola Ortaçeşmespor altyapısında başlayan 1997 doğumlu oyuncu Ortaçeşme takımının minik takımından başlayarak A takımına kadar bütün kategorilerinde forma giydi. Üç yıldır Ortaçeşmespor A takımında  forma giyen  Arif Arslan geçtiğimiz sezon Ortaçeşmespor U-19 takımının da kaptanlığını yaptı.

Ceza sahası içinde yüksek bir gol ortalamasıyla oynayan başarılı futbolcu takımının da gözde oyuncuları arasında yer alıyor. Özellikle kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda yaptığı net vuruşlarla bu sezon bir çok gole imza  atan golcü oyuncu saha içindeki çalışkanlığıyla da arkadaşlarına yardımcı oluyor.

Aynı zamanda karakteriyle de örnek olan genç oyuncu bu sezon üç maçta 5  bir maçta da 4 gol atarak ayrı bir başarının da sahibi. Türk futbolunda golcü futbolcu sıkıntısının yaşandığı günümüzde Arif Arslan’ın bu formunu sürdürmesi halinde daha üst liglerde oynamasına kesin gözle bakılıyor.

ENGİN YILMAZ, ” ARİF’İN YERİ KESİNLİKLE ÜST LİGLER “
Tokatköyspor Takımı Antrenörü Engin Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada bu sezon ortaya koydukları performansla genç oyuncunun payının kesinlikle inkar edilemeyeceğini hatırlatırken, ” Arif benim gelişim sürecini yakından takip ettiğim bir futbolcu idi. Bu sezon Tokatköyspor olarak ortaya koyduğumuz hedef doğrultusunda listemizdeki ilk isim idi. Sağ olsun Ortaçeşmespor Yönetimi de bize her türlü kolaylığı gösterdi. Bu sezon sonunda 1.Amatör Lige İnşallah çıkacağız, ancak Arif Arslan bu yüksek form grafiği ile mutlak surette üst düzey liglerde oynayabilecek kalitesi ile dikkatleri fazlası ile çekecektir. Bu tür isimlerin Türk Futboluna renk ve nefes getireceği inancındayım ” diye konuştu.

Haber / Foto : Talip Ercan

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.