HAZIRLIK MAÇLARI

23 Nisan 2017 Pazar

Akşehirspor devam dedi

Akşehirspor devam dedi. 
Bölgesel Amatör Lig 7. Grup'ta mücadele eden Akşehirspor, lig statüsü gereği Play-Out mücadelesinde Konya Süper Amatör Kümeyi 2. Olarak bitiren Selçukspor ile karşılaştı. Mücadele, Kırmızı beyazlılar uzatmalarda bulduğu gollerle Bölgesel Amatör Lige devam dedi. 

Şehit Muharrem Samur sahasında saat 14.00'da başlayan mücadeleye her iki ekibin taraftarları büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 2 bin taraftar, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig'de Konya ilini temsil edecek takımın belirleneceği mücadeleyi yerinde takip etti. 
Normal süresi 1-1 biten ve uzatmaların ikinci yarısında Antrenör İsmet Karababa’nın talebeleri, üstün oyununu skora da yansıtarak bulduğu üst üste gollerle  maçı kazanmasını bildi. 

Karşılaşmanın gollerini 77. Dakikada Burak Çınar, 108. Dakikada penaltıdan Ve 120. Dakikada  Ali Kireş (2) atarken Selçukspor’un tek golü 85. Dakikada Mustafa Yıldırım attı. Akşehirspor’un bir topu direkten döndü. 

Mücadeleyi Isparta bölgesi hakemlerinden Tunç Özdemir Mücahit Erhan Aslan, Anıl Çiftçi triosu yönetti. Karşılaşmasın genelinde yerinde kararlar ve pozisyonlara yakın oluşu ile geçer not alırken bir pozisyonda karşılaşmanın  108. Dakikasında yaşanan penaltı pozisyonunda,  Akşehirspor’un bariz gol şansını bilerek elle oynamasına penaltı vermesine rağmen kırmızı kartı es geçmesi gözlerden kaçmadı. 

Saha tercihine tepki vardı
Geçtiğimiz yıllarda Konya 1 Nolu sahada play out heyecanı coşkuyla yaşanırken bu sezon tercih edilen Şehit Muharrem Samur sahası tercihi spor camiasının büyük tepkisine neden oldu. Karşılaşmayı izlemeye gelen spor severler tel örgülerin arkasından mücadeleyi takip etme çabaları gözlerden kaçmadı.  

STAT: Şehit Muharrem Samur
HAKEMLER: Tunç Özdemir**, Mücahit Erhan Aslan*, Anıl Çiftçi**
AKŞEHİRSPOR: Fikret**, Şükrü*, Rıfat*, Burak*, Tolga**, Sergen*, Mehmet*, Serkan*, Ali Kireş*, Mehmet Karadağ*, Mustafa** 
YEDEKLER: Furkan, Can, Eren, Mahmut, İrfan, Adem, Bayram 
SELÇUKSPOR: Barış, Soner, Cafer*, Nihat*, Mustafa*, Halil*, Mustafa Yıldırım*, Yasin, Berat*, Hasan*, Ali *
YEDEKLER: Emre, Hasan, Abdülkadir, Yasin, Onur, Selahattin, Onur 
GOLLER: 77. Dk Burak Çınar, 108. Ve 120. Dk. Ali Kireş (2) Akşehirspor/ 85. Dk Mustafa Yıldırım Selçukspor

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.