HAZIRLIK MAÇLARI

17 Nisan 2017 Pazartesi

3. Lig'e Yükselme Play Off maçlarının programı açıklandı.

3. Lig'e Yükselme Play Off maçlarının programı açıklandı.
Bölgesel Amatör Lig'de 12 grupta tüm sezon boyu mücadele ederek gruplarında şampiyonluk ipini göğüsleyen 12 grup birincisi takım arasında oynanacak olan ve sadece 9 takımın 3. lige çıkacağı play off maçlarının tarihleri ve statları ile birlikte müsabaka programı açıklandı.


22- 23 Nisan tarihleri arasında oynanacak olan 3. lige yükselme play off müsabakaları 2 kademe halinde oynanacak. 1. kademe müsabakalarında gruplarında sezonu şampiyonlukla tamamlayan 12 takım farklı şehir merkezlerinde eleme usulü olarak karşılaşacaklar.12 grup birincisinin oynayacağı 6 müsabaka sonunda galip gelen 6 takım Spor Toto 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak. Bu müsabakalarda mağlup olan 6 takımın oynayacağı 2. Kademe Play-Off müsabakaları sonunda galip gelen 3 takım daha Spor Toto 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Sayın Ali Düşmez Bu sürecin çok zor bir süreç olduğunu belirtirken, asıl önemli olanın dostlukların devamı olduğunun altını çizdi. Kendisininde bu mevkilere gelmeden önce uzun yıllar futbol oynadığını, gerek amatör gerek profesyonel liglerde yöneticilik ve başkanlık yaptığını belirtirken sözlerine şöyle devam etti. "Bu mevkiler sadece bizim görevlerimizi ifşa ettiğimiz yerler. Yıllarca amatör olarak, profesyonel olarak futbol oynadım. Daha sonrasında bu kulüplerde yöneticilik yaptım. Kulüplerimizi profesyonel liglere çıkarttık, düştük. Ama önemlisi şu o günlerden bu günlere dostluklarımızı taşıdık. Şu an bu kulüplerin yöneticileri oynayacakları play off maçlarına kilitlendiler. Onlarında bir kısmı bir süre sonra bu mevkilerde yöneticilik yapacaklar. O zamanlara ne taşıyabilmişler işte o zaman geldiğinde bunu anlayacaklar. Play-Off müsabakalarının Fair-Play'in çerçevesinde gerçekleştiği, spor adına tüm güzelliklerin yaşandığı, dostlukların pekiştirildiği, futbol adına izleyenlerin de keyif aldığı ve kaybedenin kazananı tebrik ederek sonlanacağı bir play off süreci diliyorum. Hak eden kazansın." dedi.

PLAY OFF 1. KADEME PROGRAMI
22 Nisan Cumartesi
15.00 Mardin 47 SK - Karaköprü Bld (Mersin Tevfik Sırrı Gür)
15.00 Osmaniye FK - Yeni Altındağ Bld (Antalya Akdeniz Ünv)
15.00 Turgutluspor - Erokspor (Bursa Karacabey Fehmi Gerçeker)

23 Nisan Pazar
15.00 Modafenspor - Ergene Velimeşespor (Kütahya Dumlupınar)
15.00 Arsinspor - Güzel Orduspor (Ankara Cebeci)
15.00 Bucak Bld Oğuzhanspor - UTAŞ Uşakspor (Eskişehir Atatürk)

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.