HAZIRLIK MAÇLARI

15 Mart 2017 Çarşamba

Zeytinburnu 1957'nin Hatasını Bedeli Ağır Oldu.

Zeytinburnu 1957'nin Hatasını Bedeli Ağır Oldu.
Zeytinburnu 1957 Hükmen Mağlup...
İstanbul'un bölgesel amatör lig temsilcilerinden Zeytinburnu 1957, Gerede Spor ile oynadığı erteleme maçındaki hatasının faturasını ağır ödedi.
AFDK'nun 14 Mart Salı günü gerçekleşen toplantısında aldığı karar ile 1 Mart'ta oynanan ve 0-0 eşitlikle biten erteleme maçında yeni transfer futbolcuları oynatması sebebi ile İstanbul ekibini 3-0 hükmen mağlup ilan etti.


29 Ocak'ta oynanması gereken ancak hava muhalefeti sebebi ile ileri bir tarihe ertelenen Zeytinburnu - Gerede maçı önce 15 Şubat tarihine ertelenmiş, ancak İstanbul temsilcisinin maç trafiğinin yoğunluğu sebebi ile yeniden ileri bir tarihe atılarak 1 Mart tarihinde oynanmıştı. Ancak bu arada ara transfer dönemi gerçekleştiği için takımlar maç tarihinden sonra gerçekleşen transferleri oynatmamaları gerekiyordu. Zeytinburnu 1957 takımı bu müsabakada 29 Ocak tarihinden sonra transfer edilen Uğur Bülbül ve Sezer Erdoğan'ı kadrosunda yer verince Gerede takımı bunu tespit ederek maç sonrasında AFDK'ya bir dilekçe ile itirazda bulundu. AFDK ise Salı günü yapılan toplantı sonrasında bu maç ile ilgili kararı açıklayarak Gerede takımının 3-0 hükmen galibiyetine karar verdi.   


Oyunculara ve Teknik Ekibe Ceza 
Söz konusu karşılaşmada oynama hakkı olmamasına rağmen forma giydikleri için AFDK, futbolcular Uğur Bülbül ve Sezer Erdoğan'a birer maç hak müsabakadan men cezası verirken esame listesinde adı geçen Teknik Direktör Uğur Kiremitçi ve Zeytinburnu 1957 yöneticisi Fatih Aydın'a 15'er gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.