HAZIRLIK MAÇLARI

14 Mart 2017 Salı

Ulus Spor Şampiyon

Ulus Spor Şampiyon...
İstanbul U14/B ligi 4. grupta mücadele eden Ulusspor, sezon sonunda 14 maçta 40 puan toplayarak şampiyonluk ipini göğüsledi. Son maçında Çıleklı Stadı'nda Bayrampaşa Doğan Spor'u konuk eden Ulusspor, bu karşılaşmadan da 4-0 galibiyetle ayrılarak sezonu yenilgisiz kapatmayı başardı. 


Karşılaşmaya Ulusspor etkili başladı. Henüz 12. dakikada da Burak'ın golü ile 1-0 öne geçmeyi başardı. Gol sonrasında Ulus Spor rakip kalede pozisyonlar üretse de ikinci gol şansını bulamadı.  


İkinci yarıda skor üstünlüğünü elinde bulunduran ev sahibi ekip Yiğit'in iki golü ve Ethem'in golü ile karşılaşmadan 4-0 galibiyetle ayrılarak sezonu taçlandırdı. 
2016-2017 sezonunda U14/b ligi 4. grupta mücadele eden Ulusspor, grubunda Kağıthane Çağlayan, Bayrampaşa Doğan, Fatih Mimarsinan, Örnektepe, Rumeli Kavağı, Kağıthane Sadabad ve Tarabya ile yarıştı. Oynadığı 14 karşılaşma sonunda 13 kez sahadan galibiyetle ayrılırkan tek beraberliğini ligin ilk haftasında evinde konuk ettiği Kağıthane Çağlayan karşısında 2-2 lik skorla aldı. 


Ligi namağlup tamamlamayı başaran Beşiktaş temsilcisi rakip kalaleri 75 kez havalandırırken, kalesinde sadece 9 gol gördü. Ligde en farklı galibiyetini 6. hafta da Tarabya Spor karşısında 11-0 lık skorla aldı.


Uzun zamandır sadece alt yapılarda çalışmalarını sürdüren Ulusspor, alt yapılara verdiği önemin meyvelerini toplamaya başladı. Takımın Teknik Direktörü Ergün Karakuş "4 yıl önce böyle bir jenerasyon yakalamıştık. Bizi 1. Amatör lige kadar taşıdılar. Şimdi aynı kalitede bir başka grubumuz daha var. Futbolcularımıza çok güveniyoruz. Bunların bir çoğu üst liglerde görev alacak kapasiteye sahip." dedi.


STAT : Beşiktaş Belediyesi Çilekli Tesisleri
HAKEM : Sinan Sarı
SAHA KOMİSERİ : Hasan Sağlam
ULUS SPOR : Latif Genç, Ali Engel, Cem Karamelek, Suat Yavuz Yiğit, Efecan Aslan, Ali Salim Karamehmet, İbrahim Ethem Gümüş, Fırat Sökmen, Yiğit Çiçek, Burak Yavuzyiğit, Emirhan Çalar
YEDEKLER : İsmail Tuna Türkay, Bekir Berkay Bebek, Can Güner, emir Tan, Yuşa Efe Cantürk, Servet Saçma, Semih Kiriş
TEKNİK DİREKTÖR : Ergün Karakuş


BAYRAMPAŞA DOĞAN : Hayri Gönül, Arda Yıldırım, Bora Şimşek, Emirhan Dumlu, Şerif Dörtkardeş, Hasan Aslan, Muhammet Yönlü, Kadircan Emanet, Mahsun Ak, Serhat Gür, Ceyhun Zengin

YEDEKLER : Ahmet Utku Demir, Ömer Faruk Doğan, Nurullah Ural
TEKNİK DİREKTÖR : Köksal Şimşek
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.