HAZIRLIK MAÇLARI

28 Mart 2017 Salı

SURİYELİ ÇOCUKLAR, FUTBOL LİGİ BAŞLADI

SURİYELİ ÇOCUKLAR, FUTBOL LİGİ BAŞLADI
BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ VE SURİYE FORUM DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİYLE İKİNCİSİ DÜZENLENEN “SURİYELİ ÇOCUKLAR FUTBOL TURNUVASI” BAŞLADI. 
SURİYELİ 350 ÇOCUĞUN KATILDIĞI TURNUVA 2 AY SÜRECEK.
Bayrampaşa Belediyesi, Türkiye’de yaşayan Suriyeli çocukları spora yönlendirmek amacıyla, Suriye Forum Derneği iş birliğiyle, ikinci kez ‘Suriyeli Çocuklar Futbol Turnuvası’ düzenliyor. Turnuvanın açılışını simgeleyen başlama vuruşunu Başkan Aydıner ile Suriyeli eski astronot Mohamed Faris birlikte yaptı. Suriyeli 350 çocuğun katıldığı turnuva 2 ay boyunca devam edecek.Türkiye ve Suriye milli marşlarının çalınmasıyla başlayan, Terazidere Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen turnuvanın açılış törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Suriye Forum Derneği Başkanı Gassan Heito, Suriyeli Eğitimciler Derneği Genel Sekreteri Muhammed Kassam, Suriyeli eski astronot Mohamed Faris, teknik direktörler ve Suriyeli futbolcu çocuklar ile aileleri katıldı.Turnuvanın açılış töreninde konuşan Başkan Atila Aydıner, “Projeye destek verenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki, ikinci kez düzenlediğimiz bu turnuva zulüm gören Suriye halkına kucak açan Türkiye halkını Suriyeli kardeşlerimize daha da yakınlaştıracak. Turnuvanın ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm sporcularımıza da başarılar diliyorum” dedi.


“GENÇLERİ KÖTÜ ORTAMLARDAN UZAK TUTMAK ZORUNDAYIZ”
Törenin sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Aydıner, Suriye ile Türkiye arasındaki kardeşliği yıllardan beri devam ettirdiklerini söyledi. Turnuvayı Türkiye’de yaşayan Suriyeli gençleri spora teşvik etmek için düzenlediklerini kaydeden Başkan Aydıner, “3 milyonun üzerinde Suriyeli kardeşimiz ülkemizde yaşıyor. Bunların içerisinde çok sayıda genç var. Bizler bu gençleri de kötü ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutmak zorundayız. Spor, gençleri kötü alışkanlıklardan ve tehlikeli ortamlardan uzak tutan iyi bir kalkan. Suriyeli gençleri de futbolcu olarak yetiştirip, belki de buradan yeni bir Arda Turan, Necip Uysal gibi futbolcular çıkarabiliriz” ifadelerini kullandı. 20 okuldan 350 Suriyeli genç futbolcunun katıldığı turnuva maçları pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri, günde 4 maç şeklinde oynanacak.   

HABER :EROL EFTEKİN


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.