HAZIRLIK MAÇLARI

1 Mart 2017 Çarşamba

SEVİNÇİ, ÜZÜNTÜYÜ VE KAYGIYI BİR ARADA YAŞIYORUZ

SEVİNÇİ, ÜZÜNTÜYÜ VE KAYGIYI BİR ARADA YAŞIYORUZ
Spor evrensel bir olgudur, bu olgunun bireye fiziksel ve ruhsal sahlığına olan katkısı yanında toplumsal olaylara da önemli katkısı düşünüldüğünden toplumu yönetenler spora ve sporu icra eden aktörlere önemli ölçüde değer ve katkı sunmaktadırlar.

Çünkü;her düşünceden insanları birbirine yakınlaştıran, tanıştıran, kaynaştıran aynı amaç içinde bütünleştire coşkuyu,sevinci ve üzüntüyü aynı anda yaşatan spor dışında başka bir araç olmadığını görüyor toplumsal barışımız, huzurumuz aynı zamanda tanıtımımız adına önemli bir araç olduğuna inanıyor spor ailesini oluşturan her kesiminde sorumlulukları ölçüsünde sporumuzun fair play ruhuna ve başarısına katkı sunmasını da bekliyoruz.

Süper amatör liginde mücadele eden takımlarımız belirli hedefler içindeki yarışlarını sona yaklaşırken bazen heyecanlarını duygu kontrollerini yapamadıklarını da zaman, zaman yaşıyoruz.

Bu hafta içinde de yaşama dair ne varsa sahalarımızda yaşanırken futbol ailesini oluşturan her kesim gibi bizlerde yaşananlardan etkilendik, takdir ettik, üzüldük ve elbet geleceğimiz adına da kaygılandık.

İnsan yaşamı kutsal ve her şeyin de üstündedir anlayışı içinde Kadınhanı Belediyespor – Ereğlispor müsabakasında sporcumuz Hüseyin Buğurhan’ı hayata döndüren ilk müdahaleyi yapan hakemimiz Uğur Doğan’ın duyarlı olduğu kadar örnek bir davranış olarak görüp takdirle karşılıyoruz.

Yine Kadınhanı Belediyespor – Ereğlispor müsabakasında ve Beyşehir Belediyespor – Ç.Çumra Belediyespor müsabakalarında yaşanan olaylar sporumuz ve geleceğimiz adına üzüntü ve kaygı vericidir. Kadınhanı ilçemizdeki olayların daha çok büyümemesi adına büyük gayret gösteren belediye başkanımız Mehmet Nuri Ödük’ün bu sorumlu davranışını da takdirle karşılıyor, örnek gösteriyor teşekkür ediyoruz.

Sporumuzun başarısına, futbol ailemizin huzuruna katkı veren her kişi ve kurumları takdir edip örnek gösterdiğimiz gibi, istenmeyen olayları çıkartarak toplumsal barışımızı tehdit eden davranışlara sebebiyet veren kişileri de şiddetle kınıyor en ağır biçimde cezalandırılmalarını da bekliyoruz.

İsmet KARABABA
TÜFAD Şube Başkanı

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.