HAZIRLIK MAÇLARI

19 Mart 2017 Pazar

Sarı Siyah mücadelede gol sesi çıkmadıKlasman grubunun iki sarı siyah renklere sahip takımı Beykoz1908 ve İstanbulspor takımları Büyükçekmece Stadyumunda karşı karşıya geldiler.
Müsabaka futbol oynamaya son derece elverişli br zeminde hafif rüzgar eşliğinde oynandı.Son derece önemli bu müsabakaya İstanbul'lu sporseverlerin ilgisi beklenenden az oldu.


Beykoz1908 taraftarı takımları lehine doksan dakika boyunca destek vermelerine rağmen Stadyuma neredeyse ilk kırkbeş dakikanın sonuna doğru ulaşabildiler.


İstanbulspor taraftarı da emektarlardan oluşan bir kalabalık ile tribünde yerini aldı. Müsabakanın ilk yarısında tamamen Beykoz 1908 takımının kontrolünde geçen bir müsabaka izledik.


Oyunun kontrolü Beykoz1908 takımında olmasına rağmen gol için net pozisyonlar üretilmedi.Tek net pozisyon İsmail ile yakalayan Beykoz 1908 takımı yakın mesafeden topu kaleye gönderemeyince başarılı futbolcu takımının öne geçmesine mani oldu.


İlk kırkbeş dakikada birkaç cılız şut dışında Beykoz 1908 kalecisi Serkan'ın formasının nemlenmediğini bile söylesek abartmış olmayız.


Müsabakanın ikinci yarısında bu kez oyunu domine eden taraf İstanbulspor takımı oldu. Rüzgarı da arkasına alan İstanbulspor takımı rakip ceza sahasına ilk kırkbeş dakikada vermediği gedikleri yakalama fırsatı buldu.


Son haftaların başarılı futbolcusu Kaleci Serkan güven veren görüntüsü ile İstanbulspor ataklarında başarıyla kalesinde geçit vermedi.


İlk kırkbeş dakikada İstanbulspor kalecisi Özgür rakiple daha çok sıcak temas yaşarken bu kez Serkan aynı duruma düştü.İstanbulspor takımı ikinci yarıda oyunu insiyatifinde sürdürürken,son dakikalarda Beykoz takımı kontradan gol pozisyonu yakaladı ama bunu değerlendiremeyince müsabaka başladığı gibi golsüz sona erdi.


Bu müsabakada bir başka husus da Beykoz 1908 takımının son haftalardaki en başarılı futbolcusu Ömercan'ın sakatlanarak oyunu tamamlayamaması oldu.


Takım kaptanı Ahmet Alkaya'nın erken sayılabilecek bir dakikada sakatlanarak oyunu terketmesi sarı siyahlı takımın alışılagelen düzeninin bozulmasına sebep oldu diyebiliriz. Doksan dakika sonundaki golsüz beraberlik taraflı tarafsız tüm sporseverlerce hakkaniyetli bir netice olarak değerlendirildi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.