HAZIRLIK MAÇLARI

14 Mart 2017 Salı

Olaylı Maçın Galibi Ergene VelimeşeOlaylı Maçın Galibi Ergene Velimeşe
Bölgesel Amatör Lig 12.Grup zirve mücadelesi yapan takımların karşılaşması Ergenevelimeşe ile Edirnespor arasında Ergene İlçe Stadyumunda oynandı.
Müsabakaya güvenlik gerekçesiyle Edirnespor taraftarı alınmadı.Sağanak halinde yağan yağmur sebeiyle zemin futbol oynamaya elverişli olmasına rağmen yer yer su bitikintilerin oluştuğu zeminde oynandı.

Hafta içi oynana müsabakakalabalık bir taraftar topluluğu önünde oynanadı.İlk kırkbeş dakika denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde oynandı.


Yüzde yüzlük net gol pozisyonlarının çokaz olduğu ilk kırkbeş dakikanın son saniyelerinde Edirnespor takımının Metehan'ın golü geldi.

Abaka'nın iki kişinin üzeinden verdiği pası iyi değerlendiren Birol bu pası asiste dönüştürdü ve Metehan'a alda at denecek cinste bir pas attı.

O dakikaya kadar kötü bir performans ortaya koyan Metehan bu ikramı geri çevirmedi ve şık bir vuruşla topu ErgeneVelimeşe ağlarına gönderdi.

Bu gol sonrasında Edirnespor futbolcuları ve ErgeneVelimşe yedek kulübesi arasında sözlü sataşmalar yaşandı.


Orta hakem bitiş düdüğünü çaldığında biranda saha karıştı.Müsabaka oynanırken birkaç kez ErgeneVelimeşe oyuncusu Sinan ve Edirnespor oyuncusu Abaka arasında itiş kakışlar yaşanmıştı.


Edirnespor oyuncuları soyunma odasına yönelirken Sinan'nın Abaka'ya sarılarak tabiri caiz ise aba altından sopa gösterir tarzı yaklaşmasına Abaka yumrukla karşılık verince bir anda iki takım futbolcuları birbirine girdi ve aklı-selim futbolcular ve yöneticiler olayların daha fazla büyümesini engelledi.


Müsabaka bittikten sonra oluşan bu kavga neticesinde müsabakayı yöneten Orta Hakem Hasan Kaçar Sinan ve Abaka'yı kırmızı kartla ihraç etti.Bu karar ErgeneVelimeşe takımının lehine bir karar oldu dersek abartmış olmayız.


Edirne takımının en etkili oyuncusu Abaka ilk kırkbeş dakikada kontaray çıkma tehditleri ve oyuna pozitif katılımları ile ErgeneVelimeşe takımını oldukça zorlamıştı.


Müsabakanın ikinci yarısına adeta beraberlik golüyle başlayan ErgeneVelimeşe takımında golün adı İlker Ataseven oldu.


Bu gol sonrasında daha da coşkulu bir oyun ortaya koyan evsahibi takım oyunda üstünlüğü eline geçirdi.67.dakikada Gustavvo Bebbe ErgeneVelimeşe takımını öne geçiren golü kaydetti.


Bu gol sonrasında iki takımın da çabası başka gol kaydı getirmeyince üç puan evsahibi takımın oldu.Müsabakasonrasında ErgeneVelimeşe takımının galibiyet sevincigörülmeye değerdi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.