HAZIRLIK MAÇLARI

7 Mart 2017 Salı

Kütahyaspor'dan Sert Açıklama "FUTBOL TERÖRÜ ALTAY’A YAKIŞMADI."

Kütahyaspor'dan Sert Açıklama "FUTBOL TERÖRÜ ALTAY’A YAKIŞMADI."
Hafta sonu pazar günü Kütahya Dumlupınar Stadı'nda oynanan Kütahyaspor - Altayspor maçının 1-1 eşitlikle sonuçlanması sonrasında bir takım olaylar çıkmış, Altay spor kulübü ise deplasmanda mağdur edildiklerini ve bilet fiyatları da dahil olmak üzere kendilerine yapılan davranışların sportmenliğe yakışmadığını ağır bir dille eleştirmişti. Kütahya Spor Kulübü yönetim kurulu konuya ilişkin bir basın açıklaması yayınlayarak olayların spor kamuoyuna gerçek dışı bir ifade ile anlatıldığını belirtti. Konuya ilişkin Kütahyaspor Kulübü açıklamasında şu ifadelere yer verdi.


"05.03.2017 Pazar günü 3. Lig 1. grupta oynanan Kütahyaspor - Altayspor maçının ardından çıkan olaylarla ilgili Altayspor yönetimi tarafından yapılan basın açıklamasını büyük bir hayret ve şaşkınlıkla izlemekteyiz.

Altayspor kulübü başkanı Özgür Ekmekçioğlu’nun dile getirdiği ve protesto ettiğini söylediği taraftar kontenjanı ve bilet fiyatlarıyla alakalı olarak spor camiasının içinde olan herkesin bildiği üzere misafir takım taraftarına ayrılan kontenjan müsabakanın oynandığı stadın resmi kapasitenin %5’i kadar olmak şartıyla İl Güvenlik Kurulu’nun maçtan önce toplantıda belirlenmektedir. Bilet fiyatları konusunda ise misafir takım için olan değil kendi taraftarımızla aynı fiyatlar uygulanmıştır. Bunları bahane ederek müsabakayı protokol tribünü yerine taraftar grubuyla birlikte izleyip holiganca şehir halkına edilen küfürlü ağza alınmayacak hakaretlerle dolu tezahüratlara eşlik etmek , misafir takımın tuvaletlerini kullanılmayacak hale getirilmesine, stat koltuklarının sökülüp atılmasına göz yuman bir spor yöneticisinden bu konuda sağduyu beklemenin ne kadar doğru ve mantıklı bir hareket olabileceğini kamuoyunun takdir ve vicdanına bırakıyoruz.


Sportif direktör sıfatıyla takımın basında kulübede bulunan Özden Töraydın maç boyunca yapmış olduğu provakatif hareketleri sonucunda maçın 60’ıncı dakikasında hakem triosu tarafından ceza  olarak tribüne yönlendirilmesine rağmen ısrarla sahayı terk etmeyerek 4. Hakemin üzerine yürüyüp sözlü tacizde bulunan sayın sportif direktörün provakatif hareketleri devam etmiştir. Bununla da kalmayıp sürekli protokole dönerek sözlü tacizde bulunan ve masum bir gol sevincini bile iğrenç bir hareketle beden dilini kullanarak protokol tribünündeki bulunan şehrin mülki amirlerinin ve milletin vekillerinin gözünün içine bakarak olayların fitilini ateşlemiştir.Tüm bunların ışığında yönetim kurulumuz olarak, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunarak karakola götürülmüştür. Karakolda Altayspor yöneticisi Çağatay Akar beyin uzlaşmacı ve iyi niyetli tavrı ve Emniyet güçlerimizin misafir takımın şehrimize ve stadımıza daha fazla zarar vermesini engellemek adına zorlandığı belirtmesi ve ricası üzerine şikayetten vazgeçilmiştir. Belirtildiği gibi bizden şikayetci olacağını söylediği için geri dönülen bir şey olmadığı gibi yönetim kurulumuzu şikayet edebileceği bir durumda yoktur. Ayrıca misafir takım başkanının bahsettiği ambulans olayının hangi sebepten cerayan ettiği ambulansı kullanan yetkilinin Emniyet Müdürlüğünde vermiş olduğu ifade de açıkca belirtilmiş olup olayda adı geçen kişi veya kişilerin maçla alakası bile olmayan şehir halkına ettiği hakaret dolu küfürler resmi makamlarda ifade tutanaklarında kayıtlıdır.


Kendilerinin de belirttiği gibi yaşanan olaylar son derece üzücü ve ahlak dışıdır. Fakat Altayspor başkanıyla aynı fikirde olup bu olayın TFF nezdinde sonuna kadar takipcisi olacağımız doğrudur. Şundan hiçbir şüphe ve kaygımız yoktur ki futbol terörüne çanak tutan kişi yada kişiler TFF yetkilileri tarafından en ağır cezayla cezalandırılacaklardır.

Üzücü olan şudur ki 103 yıllık mazisiyle Türk futboluna çeşitli hizmetler yapmış birçok futbolcuyu Türk futboluna kazandıran ve kazandıracak olan güzide Altayspor kulübümüzün yeşil sahaları terk edip farklı girişimlere alet edilmesini izlemekteyiz. Bugüne kadar stadımızda ağırladığımız birçok kulübümüzü yenilmemize rağmen alkışlayarak uğurladığımız örneklerden en güzeli şampiyonluğa oynayan Kocaelispor takımı ve taraftarıdır.

Tüm spor kamuoyu şunu bilmelidir ki ; Futbolun sadece yeşil sahalardan oynandığı ilkesiyle Kütahyaspor kulübü olarak hiçbir kirli ayak oyununun içinde olmadan terimizin son damlasına kadar onurlu mücadelemize şerefle devam ederek kulübümüz üzerinden şehrimizin hayalleri ve kaderiyle kimsenin oynamasına izin vermeyeceğiz.Son olarak tüm bu olumsuzluklara rağmen sağduyusuyla tansiyonu düşürmeye çalışan Altayspor Teknik Direktörü Cüney Biçer Hocamıza ve Klüp Yöneticisi Çağatay Akar Beye teşekkür eder bundan sonraki sportif yaşamlarında ve Lig mücadelelerinde başarılar dileriz.

SAYGILARIMIZLA


BAŞKAN RAMAZAN YILDIRIM VE YÖNETİM KURULU"


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.