HAZIRLIK MAÇLARI

2 Mart 2017 Perşembe

KÜÇÜKÇEKMECE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER VETERANLAR LİGİ BAŞLIYOR.

KÜÇÜKÇEKMECE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER VETERANLAR LİGİ BAŞLIYOR.
Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği işbirliği ile düzenlenen Küçükçekmece Belediye Başkanlık 15 Temmuz Şehitler Veteranlar Futbol Ligi 4 Mart Cumartesi günü başlıyor.


Küçükçekmece Belediye Başkanlığı 15 Temmuz Şehitler Veteranlar Futbol Lig kura çekimi Küçükçekmece Belediyesi Soğuksu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kura çekimine Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetler Müdürü Oktay Kurt, Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk ve kulüp temsilcileri katıldı.
Küçükçekmece Belediyesi Soğuksu Sosyal Tesislerinde topluca yapılan kahvaltının ardında 15 Temmuz Şehitler Veteranlar Futbol Lig kura çekimi gerçekleşti. Gerçekleşen kura çekinin ardından 4 Mart Cumartesi günü saat:18.30 'da Yeşilova Kemal Aktaş sahasında 15 Temmuz Şehitler Veteranlar Futbol Liginin ilk açılış maçı İstanbul Trabzonspor, Cennet Barbarosspor takımlarının oynanacak maçı ile start alacak.
12 Takımın katıldığı ve tek devreli Lig usulü ve ilk 4 sırayı alan takımlar final oynamaya hak kazanacaklar. 7. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı 15 Temmuz Şehitler Veteranlar Futbol Lig ilk hafta eşleşmeleri belli oldu.


İLK HAFTA EŞLEŞMELERİ
İstanbul Trabzon-Cennet Barbaros
İstanbul Demir-Avcılar Belediyesi,
Esenyurt İncirtepe-Gültepe Özgençlik
İstanbul Balkan-Bakırköy İkitelli
Kanarya Azim-Beşiktaş Mastırlar
Sultanmurat-İstanbul Genç Yıldızlar

15 TEMMUZ ŞEHİTLER VETERANLAR FUTBOL LİGİ STATÜSÜ
*Veteranlar futbol ligi BİR ( 1 ) grupta 12 Takımın katılımı ile TEK devreli lig usulüne göre oynanacaktır. Veteranlar Futbol Ligi müsabakalarında ilk dört sırayı alan takımlar gruptan çıkar. Gruptan çıkan takımların yarı final eşleşmeleri kura çekimi ile belirlenecektir. Yarı Final, üçüncülük-dördüncülük ve final müsabakaları tek maç usulüne göre oynanır. Yarı final müsabakalarında mağlup olan takımlar üçüncülük – dördüncülük, galip gelen takımlar final müsabakası oynayacaklardır.

*Müsabakalar başladıktan sonra sporcu lisansı yapılmaya devam edilir. Ayrıca herhangi bir kulüp adına lisans alan sporcu lig bitimine kadar başka hiçbir takımda görev alamaz. Lisans çıkartma sınırlaması yoktur.

*Veteranlar futbol liginde oynayacak her sporcu’ya kulüpler birliğinden lisans çıkartılması zorunludur. Lisans için gerekli evraklar; kimlik fotokopisi, 1 adet fotoğraf ayrıca tam teşekküllü sağlık raporu almış olmaları gerekmektedir. Veya kulüpler birliğinin vermiş olduğu sağlık formunu sağlık kuruluşlarından almak zorundadır. Sağlıkla ilgili evraklarını tamamlamayan sporcular müsabakalara kabul edilmeyecektir.
*Veteranlar futbol ligine katılan takımlar federe olmuş futbol kulüpleri ile kamu kuruluşları adına katılabilir.
*Müsabakalar kaleci dahil 11 oyuncu ile oynanır ve oyuncu değişikliği sayısı sınırsızdır. Yedek oyuncu sayısı 7 ’dir.
*Müsabaka süreleri 35’ er dakikadan 2 devre toplam 70 dakika oynanacak olup hakem müsabaka sonuna kayıp olan süreyi ekleme hakkına sahiptir. Eleme türünde oynatılan müsabakalarda uzatma süresi olmayacaktır. Beraberlik halinde seri penaltı atışları ile sonuç alınacaktır.
Müsabakalarda Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin talimatı uygulanacak ve Kart cezaları ile disiplinsiz davranışlar ile ilgili Tertip Komitesi karar verecek ve bu karar kulüplere tebliğ edilecektir. 
*Veteranlar futbol ligi grup maçları hafta içi ve hafta sonu K.Çekmece Belediyesi Yeşilova Kemal Aktaş Stadı ve Halkalı Etap Stadında oynanacaktır. Tertip Komitesi gerekli gördüğü hallerde maçların stadı, tarihi ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
*Veteranlar futbol ligine katılan takımlar ligi tamamlamak zorunluluğundadır. Aksi durumda Tertip Komitesi Disiplin Talimatlarına uygun olarak gerekli cezai yaptırımı uygulayacaktır.
*Veteranlar futbol liginde yaş sınırlaması uygulanacaktır. Yaş sınırı en fazla 31.12.1979 doğumlulardan başlayacak ve üzeri yaşlar kabul edilecektir.
*Veteranlar futbol ligi 1,2,3,4 ve en centilmen takımına ayrıca en iyi kalecesine, en istikrarlı oyuncusuna, en erken gol ve gol kralına kupa, plaket ve katılan tüm takımlara madalyalar verilecektir.
*Veteranlar futbol liginde TC harici yabancı uyruklu sporcularında oynaması uygundur.
*Veteranlar futbol ligine katılan takımlardan, takım halinde il veya ülke dışına çıkan olursa bu süre 15 günü geçmeme kaydı ile maçları bu zaman dilimine denk geliyor ise maçlarını tertip komitesinin ileri bir tarihe erteleme hakkı vardır.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.