HAZIRLIK MAÇLARI

6 Mart 2017 Pazartesi

İstanbul Güngören 3 Puanla Tanıştı.

İstanbul Güngören 3 Puanla Tanıştı.
Süper Amatör Lig Klasman A Grubunda oynanan maçta İstanbul Güngören ile Küçükköy kozlarını Büyük Çekmece Atatürk Stadı’nda paylaştı. Tam bir taktik savaşı şeklinde geçen maçta topu rakibine bırakarak oyunu kendi sahasında kabul eden İstanbul Güngören kontrataklarla sonuca gitti.

Takımın boyunu kısaltan, savunma ve ortasaha bloklarını birbirine yakın oynatan İstanbul Güngören, topla çok az oynamasına rağmen yakaladığı iki fırsatı da gole çevirerek taktik savaşının galibi oldu. Küçükköy ise oyunu önde kurduğu için birinci bölgesinde bıraktığı boşlukların kurbanı oldu.
Küçükköy’de forvet hattı ve orta saha takım savunmasında zayıf kalınca maç boyunca büyük bir taktik disiplinle mücadele eden İstanbul Güngören rakibinin iki zayıf anını değerlendirerek gruptaki ilk galibiyetine imza attı.

Maç boyunca rakibine oranla daha çok fırsat bulan oyunun büyük bölümünü rakip sahada oynayan Küçükköy buna rağmen savunma anlamında yaşadığı zaafların kurbanı oldu. Hızlı oyuncularını çok iyi kullanan İstanbul Güngören takım savunmasını da kusursuza yakın uygulayarak rakibini kontratak silahıyla vurdu ve zirve yarışında da iddialı duruma geldi.


İlk yarısı golsüz kapanan maçta İstanbul Güngören 57. dakikada Nihat’ın attığı golle 1-0 öne geçti.
Küçükköy bu gol sonrasında beraberliği yakalamak için 85. dakikaya kadar rakip kalede yoğun bir baskı kurarak İstanbul Güngören’i adeta abluka altına aldı. Bu baskıdan sonuç çıkaramayan ve maçın sonlarına doğru da yorulmaya başlayan Küçükköy 90+4.  dakikada Semih’in attığı golde savunmaya dönemeyerek bir anlamda 2-0’lık yenilgiye razı oldu.

Bu arada karşılaşmanın hakemi de yönetimiyle hem Küçükköy teknik heyetinin hem de yönetimin büyük tepkisini çekti. Küçükköy yöneticisi Sebahattin Öztürk yoğun itirazları nedeniyle tribüne gönderildi. Küçükköy taraftarları da maç sonrası maçın hakemlerini uzun süre protesto etti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.