HAZIRLIK MAÇLARI

6 Mart 2017 Pazartesi

Çıksalın'dan Altın Değerinde 3 Puan

Çıksalın'dan Altın Değerinde 3 Puan
SAL Klasman B Grubu mücadelesinde Ortaköy ile Çıksalınspor, Bakırköy Belediye Stadı'nda karşı karşıya geldi. 26.dakikada Sinan Okan'ın atılması ile 10 kişi kalan Ortaköyspor sahadan 1-0'lık mağlubiyetle ayrıldı ve liderlik fırsatını kaçırdı. Beyoğlu temsilcisi aldığı galibiyet ile altın değerinde üç puanın sahibi oldu.

Mücadelenin henüz ilk dakikasında Çıksalın gole yaklaştı. Sağ kanattan yapılan ortaya Soner Mor sert vurdu, top direkten oyun alanına döndü. Rakibi karşısında daha etkili futbol oynayan Çıksalınspor Onur Kerman'ın vuruşunda kaleci Yılmaz Yiğit'i geçemedi.

Ani gelişen Ortaköy atağında Volkan Arslan'ın vuruşu kaleci Cem Altıok'ta kaldı. Ortaköy ceza yayı üzerinde topal buluşan Soner Mor'un sert şutunda Mücahit Akbaş topun önüne yatarak tehlikeyi önledi.

Ortaköy kızardı
Mücadelenin 26.dakikasında sağ taç çizgisi kenarında Ortaköyspor'lu Sinan Okan ile Burak Destegül tartışmasında rakibinin suratına kafa atan Sinan Okan mücadelenin hakemi İlker Yasin avcı tarafından kırmızı kartla oyun alanı dışına gönderildi. 10 kişi kalan Beşiktaş temsilcisi 36.dakikada gole yaklaştı. Ceza sahası içinde topla buluşan Volkan Arslan'ın uzak direğe vuruşu direğin yanından az farkla auta gitti. İlk yarının son dakikasında sol kanattan Ortaköy ceza sahasına giren Abdülsamet Mert müsait durumda pasını Soner'e aktaramayınca Beyoğlu temsilcisi öne geçme fırsatını kaçırdı. İlk yarı golsüz eşitlikle tamamlandı.

İkinci yarının 53.dakikasında Çağlar Özel'in pasında Sercan Uygun'un sert şutunu Cem Altınok çıkardı. 56.dakikada Ahmet Pirlant'ın sert şutu az farkla auta gitti.

Soner Mor sahnede

Karşılaşmanın 66.dakikasında Çıksalın'ın golü geldi. Sercan'ın uzaklaştıramadığı topu önünde bulan Fatih Bektaş'ın ortasına iyi yükselen günün etkili ismi Soner Mor kafa ile topu ağlara gönderdi 0-1.

Ortaköy'ün baskısı sonucu değiştirmedi

10 kişi olmasına rağmen oyunu rakip kaleye yığan Beşiktaş temsilcisi 80.dakikada beraberlik sayısına yaklaştı. Çıksalın ceza sahasında topla buluşan Eyüphan Aydın'ın yakın mesafeden vuruşu üstten auta gitti. Zaman zaman gergin geçen mücadelede başka gol olmayınca zorlu doksan dakikayı 1-0'lık skorla kazanan Çıksalın üç puanın sahibi oldu.

MUHABİR: ERDEM SAĞOLAN

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.