HAZIRLIK MAÇLARI

22 Mart 2017 Çarşamba

Bünyamin Aydın,Nike için tasarladı.

Dünya tasarım sahnesinde bir Türk: Bünyamin Aydın
Bünyamin Aydın,Nike için tasarladı.

Dünya çapında Travis Scott, Skepta, Asap Nast, Jaiden Smith, Cara Delevigne, Woodkid, Rita Ora, Barbara Palvin, Jourdan Dunn gibi ünlü isimlerin de tercihi olan, İstanbul merkezli sokak giyim markası Les Benjamins'in kurucusu Bünyamin Aydın, Türkiye'nin en çok ses getiren uluslararası girişimcilerinden biri olarak başarılarını sürdürüyor. Daha önce Paris ve Milano Erkek Moda Haftaları'nın resmi takvimine girmeye hak kazanan ilk Türk markası olarak koleksiyonlarını dünya modasının bu en prestijli etkinliklerinde sergileyen Bünyamin Aydın, bu kez Nike ile heyecan verici bir proje ile dünya moda ve tasarım sahnesinde adını duyuruyor.

Nike, bu sene ilk defa ikonik modeli Air Max'in doğum günü onuruna, dünyanın farklı ülkelerinden 12 tasarımcıyı Beaverton, Oregon'daki Nike Dünya Merkezi'ne davet etti. Bu 12 tasarımcıdan biri olan Les Benjamins kreatif direktörü Bünyamin Aydın da, Nike için kendi tasarım anlayışını yansıtan bir Air Max tasarladı ve böylelikle Nike için tasarım yapan ilk Türk oldu.

Bünyamin Aydın tasarımı Nike, Air Max Doğu ve Batı arasında bir köprü kuararak her ayrıntısıyla İstanbul'u hatırlatıyor.  Modelin üst kısmı, bağcıkları ve bileğinde Türk halılarından ilham alan desenler bulunuyor.

Türk tasarımcı Bünyamin Aydın'ı desteklemek için aşağıdaki adresten oy kullanabilirsiniz. Oylama 25 Mart’a kadar devam edecek, 26 Mart’ta ise kazanan duyurulacak ve kazanan model dünya çapında Nike mağazalarında yer alacak. Tüm dünyada bir Türk tasarımcının tasarımı Nike görmek için Bünyamin Aydın’ı destekleyin! Her gün bir oy hakkınız bulunuyor.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.