HAZIRLIK MAÇLARI

19 Mart 2017 Pazar

AYDIN KANKAŞ "TALİMATLARA UYULMAZSA BUGÜNKÜ MAÇLARI OYNATMAYACAĞIZ"

 AYDIN KANKAŞ "TALİMATLARA UYULMAZSA BUGÜNKÜ MAÇLARI OYNATMAYACAĞIZ"
İstanbul İHK Bugün talimatlara uyulmadığı takdirde maçları başlatmayacak.
Geçtiğimiz hafta ortası ve dün hakemlere ve saha komiserlerine yönelik sözlü ve fiziki saldırılar sonrasında İstanbul İl Hakem Kurulu aldığı kararla bugün oynanacak olan tüm maçlarda talimatlara uyulmadığı takdirde müsabakaları başlatmayacak.
Bu talimatların en önemli kısmı bildiğiniz gibi sahalarda bulunması gereken güvenlik güçleri. Bu konuya ilişkin görüşlerine baş vurduğumuz Sayın Aydın Kankaş, futbolun temel unsuru futbolcular ve takımlardır bizler yan unsuruz. Bizim görevimiz müsabakalarda oyun kurallarını uygulamak.
Takımların maç içindeki psikolojilerine göre maç sonucuna göre gerek tribün gerekse futbolcu ve yöneticiler tarafından hakemlerimize sözlü ve fiziki saldırı son günlerde belirgin bir şekilde çoğaldı. Bu sebeple hakemlerimiz futbol oyun talimatlarına uyulmadığı sürece müsabakaları başlatmayacaklar. Gerekli koşullar sağlanana kadar başlatılmayacak. Bu bizim özel bir kararımız değildir tüm ülkede uygulanan talimatları İstanbulda da uygulayacağız.

1 yorum :

Muharrem Koclar dedi ki...

beyfendiler....bu yaptırımlar ile hiç bir şey düzelmez..kalıcı yaptırımlar gelmek zorunda..kulüpler böyle bir şey yapar ise yapan futbolcu ömür boyu müsabakalardan men edilmeli.sahalara girişi yasaklanmalı..kulübü ise ilk olayda 15 puanı silinemeli ikinci olayda alt kümeye düşürülmeli.bunlar dahada aertleştirilebilir veya çoğaltılabilir.. ..TC kanunlarında darp yaralama gibi olaylar zaten ceza almıyor çoğunlukla.Tff spor bakanlığı ve adalet bakanlığı ile beraber bir kanun tasarısı getirerek bu olaylar ile ilgili kanunu dahada sert yaptırımlar ile resmileştirebilirler..bu iş başka türlü çözülmez...Cesur olmalıaınız.kararlı olmalısınız...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.