HAZIRLIK MAÇLARI

30 Mart 2017 Perşembe

Avrupa Güreş şampiyonası'na Altın Madalya ile başladık.

Avrupa Güreş şampiyonası'na Altın Madalya ile başladık.
Macaristan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 57 kilo güreşçimiz Süleyman Atlı altın madalya kazandı. Bir diğer güreşçimiz Haydar Yavuz'da günü gümüş madalya ile kapattı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı mesajla Avrupa Şampiyonu olan Milli Güreşçimiz Süleyman Atlı ile aynı turnuvada gümüş madalya kazanan Haydar Yavuz’u tebrik etti.

23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 57 kiloda Süleyman Atlı, Avrupa Şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Sporcumuz Süleyman Atlı ve aynı turnuvada gümüş madalya kazanan Haydar Yavuz için tebrik mesajı yayımladı.
Macaristan'ın Szombathely kentindeki şampiyonanın ilk gününde, Süleyman Atlı, altın madalya mücadelesinde Rus rakibi Azamat Tuskaev ile karşılaştı. Rakibi önünde minderden 4-2'lik skorla galip ayrılan güreşçimiz, altın madalya aldı.
Gündüz seansında rakiplerini yenerek 65 kiloda finale yükselen Haydar Yavuz ise sakatlığı nedeniyle final maçına çıkamadı ve gümüş madalyada kaldı. Milli sporcunun doktor kontrolü sonrasında hayati tehlikesi nedeniyle maç yapmamasına karar verildi. Bu kiloda Azerbaycan'dan Teymur Mammadov altın madalya kazandı. 97 kiloda Yunus Emre Dede ise bronz madalya maçında Ukraynalı güreşçi Murazi Mchedlidze karşısına çıktı. Rakibi önünde başarılı olamayan Türk güreşçi, maçtan 9-1 mağlup ayrıldı ve madalya şansını kaybetti. Türkiye, organizasyonun ilk gününde bir altın ve bir gümüş madalya aldı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.