HAZIRLIK MAÇLARI

1 Mart 2017 Çarşamba

Ataşehir Belediyespor'dan Kadın Ligi'nde Skandal İddiası.

Ataşehir Belediyespor'dan Kadın Ligi'nde Skandal İddiası.
TFF Kadın 1. liginde yer alan Ataşehir Belediyesi Spor, 1207 Antalya Döşemealtı Belediyespor'un yabancı transferlerinde uygunsuzluk yapıldığını iddia etti.
Ataşehir Belediyespor Teknik Direktörü Taner Öner, 1207 Antalya Döşemealtı Belediyespor'un yabancılarının oturum izinlerinin lisans çıkarabilmek için uygunsuz olduğunu açıklarken, "Bizler için yabancı oyuncuların transferinin yapılabilmesi için 1 yıl oturum izni zorunluluğu var. Biz lisans çıkaran kadar göbeğimiz çatladı. Dünyanın masrafını yaptık. Yoksa Kadın Futbolunda YABANCI OTURUM İZNİ ZORUNLULUĞU İstanbul için 1 yıl, Antalya için 6 ay mı? Öyleyse TFF bize de söylesin bizde orada kulüp kuralım. Bizim lige alınmamamız için kulis yapanlar, kendi hataları ortaya çıkınca adalet için ne yapacaklar çok meraktayım. 6 aylık oturum izniyle nasıl lisans çıkardınız? O lisanslarla Maçta oynattığınız sporcu ve kulüp ne ceza alacak. Oynadığınız maçlardaki puanlar silinecekmi? HER KONUDA UZMAN HOCALAR BU KURALI VE STATÜYÜ BİLMİYORMU." dedi.

TFF'nun 2016-2017 sezonu kadın ligi statüsünde yabancılara ilişkin transfer şu şekilde açıklanmış

"MADDE 18 - YABANCI UYRUKLU FUTBOLCULARIN TESCİL ve VİZE
İŞLEMLERİ

(1) Kadınlar 1. Ligi takımlarının yabancı futbolcu transfer, tescil ve vize işlemlerinde, bu maddede belirtilen istisnalar dışında Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer Talimatı hükümleri uygulanır.

(2) Kadınlar 1. Ligi takımlarının kadrosunda Türkiye’de en az 1 yıllık oturma iznine sahip 4 yabancı uyruklu futbolcu bulunabilir. Kulübün yabancı futbolcu kontenjanının herhangi bir nedenle azalması ve futbolcunun lisansının kulüpte olmaması halinde, kulüp transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak koşuluyla yeni yabancı futbolcu tescil edilebilir."

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.