HAZIRLIK MAÇLARI

2 Mart 2017 Perşembe

22. BALKAN SALON ATLETİZM ŞAMPİYONASI’NDA 8 MADALYA

22. BALKAN SALON ATLETİZM ŞAMPİYONASI’NDA 8 MADALYA
Türkiye, Sırbistan’da düzenlenen 22. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda 3 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şampiyonada madalya kazanan sporcuları kutladı.


Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen ve Avrupa Salon Şampiyonası için baraj niteliği taşıyan organizasyona Türkiye 35 sporcuyla katıldı.

Şampiyonada, erkekler 400 metrede mücadele eden Batuhan Altıntaş, 46.92’lik süresiyle altın madalyanın sahibi oldu. Üst üste ikinci kez bu başarıyı yakalayan milli sporcu, elde ettiği dereceyle şampiyonada 2009’dan bu yana 47 saniyenin altında koşan ilk isim oldu. Kadınlar 3 bin metrede yarışan Tuğba Güvenç, 9.11.06’lık derecesiyle altın madalya kazandı. Fahri Arsoy, Enis Ünsal, Akın Özyürek ve Mahsum Korkmaz’dan oluşan Türk Milli Takımı da erkekler 4x400 metre bayrak yarışında 3.16.26’lık zamanla altın madalya elde etti. Ay-yıldızlılar, organizasyonda 2015’ten itibaren koşulan bu kategoride üst üste 3. kez mutlu sona ulaştı.

Erkekler bin 500 metrede Süleyman Bekmezci, 3.47.10’luk derecesiyle gümüş madalya elde ederken, kadınlar sırıkla atlamada Buse Arıkazan, 4.30 metreyle gümüş madalyanın sahibi oldu. Son iki Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda zafer elde eden Emel Dereli de kadınlar gülle atmada 17.80 metrelik derecesiyle Türkiye adına gümüş madalya kazanan sporcular arasında yer aldı. Kadınlar bin 500 metrede yarışan Emine Hatun Tuna, 4.20.48’lik derecesiyle, erkekler 60 metrede mücadele eden Yiğitcan Hekimoğlu da 6.82’lik zamanıyla bronz madalyanın sahibi oldu.

Üç Türkiye rekoru

Organizasyonda, erkekler 60 metre engellide 4. olan Mustafa Güneş, 7.93’lük derecesiyle kendisine ait Türkiye rekorunu 0.04 saniye daha geliştirdi. Erkekler üç adım atlamada Necati Er, 15.96 ile Türkiye rekoru kırdı. Bu kategorideki eski rekor, 15.86 metreyle yine aynı sporcunun elinde bulunuyordu. Erkekler sırıkla atlamada mücadele eden Ümit Sungur ise 5.21 metre ile kendisine ait Türkiye rekorunu 6 santimetre ileri taşıdı. Bu arada Türkiye, madalya sayısında şampiyonada 3. olurken, atletlerin sıralamadaki yerlerine göre oluşturulan puan tablosunda 2. basamakta yer aldı. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.