HAZIRLIK MAÇLARI

13 Şubat 2017 Pazartesi

YEŞİL ESENYURT SÜPER AMATÖRDE

YEŞİL ESENYURT SÜPER AMATÖRDE
Gruplarında ikinci olarak Süper Amatör Kümeye yükselmek için Play Off oynamaya hak kazanan Yeşil Esenyurt ile Hadımköy kozlarını Büyük Çekmece Stadı’nda paylaştı.


Büyük Çekmece Stadı’nda oynanan maçta etkili bir oyun ortaya koyan Y.Esenyurt büyük seyirci avantajını da arkasına alarak 4-0’lık sonuçla 2 yıl aradan sonra yeniden Süper Amatör Kümeye geri döndü.

Maça çok iyi başlayan Yeşil Esenyurt 11. dakikada Abbas’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Golden sonra hızını kesmeyen Yeşil Beyazlılar 24. dakikada Savaş’la bir gol daha bulunca skor 2-0 oldu. 41. dakikada Efe ilk yarının skorunu belirleyen isim oldu: 3-0.


İlk yarıda skoru bulan Yeşil Esenyurt ikinci yarıda da işi sıkı tuttu. Rakibi önünde çok iyi bir alan savunması uygulayan, alanları iyi kontrol eden Esenyurt temsilcisi 81. dakikada kaptan Vezir’in golüyle skoru belirledi: 4-0.

Son düdüğe kadar oyunu kontrolünü elinden bırakmayan Yeşil Esenyurt 4-0’lık sonuçla sahadan galip ayrılarak önümüzdeki sezon Süper Amatör Kümede oynamaya hak kazandı.


Büyük bir taraftar desteği altında mücadele eden Yeşil Esenyurtspor’da teknik direktör Uğur Boyacı da hem sürdüğü kadro, hem oyuncu değişiklikleri, hem de saha kenarından yaptığı müdahalelerle farklı galibiyetin mimarı oldu.

Bu sonuçla Y.Esenyurt Süper Amatör Kümede oynamaya hak kazanırken Hadımköy de elenmesine ve farklı mağlup olmasına rağmen 90 dakika sonuna kadar centilmence bir mücadele ortaya koydu.


Hadımköyspor Teknik Direktörü Bahri Yılmaz da maçın bitiş düdüğüyle birlikte hem Yeşil Esenyurtsporlu futbolcuları hem de Yeşil Esenyurt Kulüp Başkanı Hasan Demir’i kutlayan ilk isim oldu.

SOYUNMA ODASINDA BÜYÜK SEVİNÇ
2 yıl aradan sonra yeniden Süper Amatör Kümeye geri dönen Yeşil Esenyurt’ta maçtan sonra büyük bir sevinç yaşandı. Sahada taraftarlarla birlikte başlayan kutlamalar soyunma odasında devam etti.
Yeşil Beyazlı oyuncular soyunma odasından çıktıktan sonra taraftarlarla bir araya gelerek kulüp otobüsünün önünde resim çektirerek şampiyonluk şarkılarını birlikte söyledi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.