HAZIRLIK MAÇLARI

4 Şubat 2017 Cumartesi

Yeşil Esenyurt ben de varım dedi.

Yeşil Esenyurt ben de varım dedi.
1. Amatör Lig 1. grupta nefes nefese geçen şampiyonluk yarışı sonunda Başakşehir kupaya uzanırken Yeşil Esenyurt ve Gazitepe aynı puanla 2. sırayı paylaştılar. İkili averafları da eşit olan 2 kulüp arasında lig ikincisini belirlemek için oynanan baraj maçı adeta bir gol düellosuna dönüştü. Normal süresi 2-2 biten karşılaşmada 120 dakika sonunda  sevinen taraf Yeşil Esenyurt oldu.Tam bir gol düellosuna sahne olan maçta Gazitepe 90 dakikalık normal sürede iki kez öne geçmesine rağmen bu üstünlüğünü koruyamadı ve karşılaşmanın normal süresi 2-2 beraberlikle sonuçlandı.
Uzatmalarda oyuna ağırlığını koyan Yeşil Esenyurt sahadan 4-3 galip ayrılarak Play Off finalinde 2.Grubu ikinci sırada tamamlayan Hadımköyspor’un rakibi oldu. Gazitepe ise galibiyet fırsatı iki kez ayağına kadar gelmesine rağmen sahadan 4-3 yenik ayrılarak Süper Amatör Küme rüyasını başka bir bahara bıraktı.


Rakibi önünde normal sürede iki kez yenik duruma düşmesine rağmen disiplinden bir an olsun uzaklaşmayan Yeşil Esenyurt uzatma dakikalarında bulduğu fırsatları iyi değerlendirerek sahadan istediği sonuçla ayrılan taraf oldu. 
Çatalca Stadı’nda oynanan maça Gazitepe hızlı başladı. Kırmızı Beyazlılar ilk dakikalardan itibaren rakip sahaya yerleşerek önemli fırsatlar yakaladı. İlk dakikalarda oyunu kendi sahansında kabul eden, topu da rakibine bırakan Yeşil Esenyurt savunma güvenliğini ön planda tutarak maça başladı.
İki takımın bu düşüncesinden dolayı da ilk yarım saatlik bölümde Gazitepe rakip kalede daha etkili oldu.


Gazitepe’nin baskısı altında geçen ilk yarıda iki takım da gol kaydına muvaffak olamayınca devre golsüz kapandı. İkinci yarı ile birlikte ilk yarıdaki görüntü devam etti.

Rakip kaledeki baskısını arttıran Gazitepe 53. dakikada Erdal Mandalı’nın mükemmel kafa vuruşuyla 1-0 öne geçti.
Bu golle Gazitepe taraftarları büyük bir sevince boğulurken bu golden sadece 2 dakika sonra Yeşil Esenyurt’un beraberlik golü Emre’yle geldi: 1-1. 
Golden sonra tempo daha yükseldi. Gazitepe yeniden öne geçmek için oyunu üçüncü bölgeye yıktı. 61. dakikada sahneye çıkan Adem Yaşar skoru Gazitepe lehine 2-1 yapınca Kırmızı Beyazlılar ikinci öne geçti. Gazitepe’de bu bölümden sonra yorgunluk belirtileri artarken Yeşil Esenyurt’ta da Vezir üzerindeki baskı azalınca kontrolü eline alarak maçı çeviren isim oldu. 79. dakikada şık bir vuruşla skoru 2-2 yapan Vezir maçın skorunu belirledi: 2-2.


Normal süresi 2-2 biten maçta skoru belirlemek için 15’er dakikalık iki devre daha oynadı. Uzatmaların ilk yarısına Yeşil Esenyurt neredeyse golle başladı. 95. dakikada sahneye çıkan Efecan Yeşil Esenyurt adına takımını maçta ilk kez öne geçiren isim oldu: 3-2.
Golden sonra oyundan düşen Gazitepe 106. dakikada Efecan’ı durduramayınca maç 4-2’ye geldi.
Gazitepe 111. dakikada Ertuğrul’un golüyle skoru 4-3’e getirmesine rağmen maçta başka gol olmayınca 120 dakikalık zorlu mücadelenin galibi Yeşil Esenyurt, Play Off finalinde Hadımköyspor’un rakibi oldu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.