HAZIRLIK MAÇLARI

7 Şubat 2017 Salı

ULUSLARARASI BASKETBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON TÜRKİYE

ULUSLARARASI BASKETBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON TÜRKİYE
Türkiye Basketbol Federasyonu Uluslararası U16 Turnuvasında şampiyon Türkiye U-16 Milli Takımımız oldu.


28 Ocak – 04 Şubat 2017 tarihleri arasında Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100. Yıl Spor Salonu’nda oynanan Uluslararası Basketbol Turnuvasında Türkiye U16 ve Türkiye U15 takımlarımızın yanı sıra, turnuvada Arjantin, Bulgaristan, Gürcistan, Letonya, Litvanya ve Ukrayna mücadele etti.


TBF Uluslararası U16 Turnuvası'nda şampiyonluğa Türkiye U16 ulaştı. Ay Yıldızlılarımız, yenilgisiz iki takımın karşı karşıya geldiği mücadelede Litvanya'yı 87-82'lik skorla mağlup ederek şampiyon oldu.


Turnuvayı ilk sırada tamamlayan Türkiye U16'ya şampiyonluk kupasını ve madalyalarını Konya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aslan verdi.

İkinci sırayı alan Litvanya'ya madalyalarını Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, üçüncü sırayı alan Arjantin'e ise madalyalarını MHK Başkanı Recep Ankaralı takdim etti.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası'nın en değerli oyuncusu finalde 20 sayı- 2 ribaund ile oynayan Mustafa Kurtuldum seçildi. Genç oyuncuya ödülünü, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu takdim etti.

Turnuvada puan durumu şu şekilde oluştu:
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.