HAZIRLIK MAÇLARI

16 Şubat 2017 Perşembe

U-17 /B Takımları itibarini geri verilmesini İstiyorlar.

U-17 /B Takımları itibarini geri verilmesini İstiyorlar.
144 takımın18 Grupta 14 hafta mücadele verdiği İstanbul U-17/B Gençlere liginde şampiyon olan kulüpler bir üst lige alınmamalarından dolayı TFF’ye tepkili.

2016-2017 Futbol sezonunda altyapılarda A-B olarak ligler oluşturan İstanbul İl Futbol temsilciliğinin uygulamaya koyduğu sisteme U-17/B Ligin de mücadele veren kulüplerden uygulamaya tepki geldi.


5. Grupta Şampiyon olan Küçükçekmece Söğütlüçeşmespor Genel Kaptanı Hasan Tuna 2016-2017 Futbol sezon öncesi şampiyonluğa oynayacak iddialı ve güçlü bir takım kurduk. İstanbul Futbol temsilciliği bu sezon hiç kimsenin bilgisi olmadan kura çekimi sırasında bir anda alt liglerde A-B olarak kulüpleri ikiye ayırarak kulüpler arası ayrımcılık yapmıştır.

Kura çekim sırasında U-17/B Ligi’nde grup şampiyonu alan kulüplerin U-17/A Ligin çıkağını söyleyen TFF yetkileri ligin bitimine 4 hafta kala U-17/B Ligin de grup şampiyonu alan kulüplerin U-17/A Ligine çıkmayacağını sezon başında bir yanlışlık yapıldığını söylemleri başta futbolcu kardeşlerimizi ve bizleri derinden üzmüştür.

14 Hafta yağmur çamur demeden bir üst lige çıkma hayalini yaşayan ve şampiyon olan çocuklarımızın hayalleri ve gururlarıyla oynayan TFF yetkilerinin vermiş olduğu karın bozulması U-17/B Ligin de grup şampiyonu alan 18 kulübün yeniden itibarini verilmesi ve U-17/A Ligin çıkarılmasını arzu ediyoruz dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.