HAZIRLIK MAÇLARI

12 Şubat 2017 Pazar

ŞİLE YILDIZ SAL KALSMANA 3 PUANLA BAŞLADI...

                       ŞİLE YILDIZ:1-FERİKÖY:0

Maça istekli ve kontrollü başlayan iki takımdan girdiği gol pozisyonlarından birisinde Erdi'nin golüyle 1-0'lık skorla Şile Yıldız SAL Klasman Ligi'ne 3 puanla başlamayı başardı.
Şile Yıldız:Mesut,İshak,Sezgin,Aykut,Barış,Ahmet,Sercan,Erdi,Samet,Uğur,Murat
Yedekler:Mustafa,Sadık,Tolga,Sezer,Bouan Kante,Yusuf,Berat
Teknik Sorumlu:Oktay Akgül
Feriköy:Volkan,Emrah,Mahir,Ali,Gökhan Zorba,Gökhan Şensoy,Tunç,Adem,Yasin,Erhan,Hasan
Yedekler:Cem,Mert,Muhammed,Ersin,İlker,Birkan,İsmail
Teknik Sorumlu:Şaban Acar-Burak Şar
İlk yarıda daha atak olan ve Şile Yıldız kalesinde tehlikeli olan taraf Feriköy'dü. Karşılıklı atakları olan iki takımdan ilk tehlikeli atak Feriköy'den geldi. Kanatlardan yüklenip güçlü Şile defansını zora sokan Feriköy, Erhan'ın ceza sahası dışından şutuyla Şile kalesini yokladı. Yine ceza sahası dışından Adem'in nefis şutu üst direkten dönerken Feriköy önemli 2 gol pozisyonundan aradığı golü bulamayan taraf oldu. Şile ataklarında Erdi'yle etkili olurken sağ kanatta başarılı bir performans gösteren İshak ve sol kanatta özellikle duran toplarda Sezgin'le Feriköy kalesini yoklayan Şile Yıldız bir türlü etkili olmayı başaramadı ve maçın ilk yarısı 0-0'lık skorla sona erdi.

İkinci yarıya teknik adamların hamleleri maçın neticesini etkiledi diyebiliriz.3 puanı arzulayan iki ekipte atak futbolunu sergilemeye çalışsa da savunmalarını da sağlam kurdu. İki takım da kontra ataklarla etkili olmaya çalışırken hava toplarında iki takım defansının da geçit vermemesi iki takımında gol pozisyonlarına girmesini engelledi. Feriköy'de sol kanatta Erhan'ın yerine oyuna giren Muhammed ve Tunç'la hücumda zenginlik kazanmaya çalışan Feriköy Yasin'le çok net bir gol pozisyonuna girmeyi de başardı. 6 pas içerinde sol çaprazda topa iki mücadeleden kurtulan Yasin'in şutu yan ağlara takılırken Feriköy çok önemli bir gol pozisyonundan daha oldu.Saha ebatları atılan her uzun topun pozisyon olmasını etkilemesi Şile Yıldız'ın kenar heyetinin oyuna hava topu hakimiyeti yüksek olan yeni transferi Kante'yi oyuna almasıyla Feriköy defansının işini iyice zora soktu. Hücumda hava toplarını servis yapan ve Feriköy defansını iyice zorlayan Kante çok önemli bir değişiklik oldu Şile Yıldız adına. Sol kanatta hızlı bir taç atışıyla Feriköy savunmasını hazırlıksız yakalayan Şile Yıldız Erdi'yle skoru 1-0 yaptı. Bu golün ardından tüm hatlarıyla Şile Yıldız savunmasını zorlayan Feriköy'lü oyuncular oyuna sonradan giren Ersin ve Fatih'le de hücum bölgesinde çoğalmaya çalıştı. Kalesinde adeta etten duvar ören Şile Yıldız'lı oyuncular, korner vuruşunda Gökhan Avcı'nın kafa vuruşuna engel olamasalar da Gökhan'ın vuruşu az farkla auta çıktı. İki takımda müthiş bir efor sarf ederken Şile Yıldız'da 2 oyuncu sakatlanarak maça devam edemedi. Maçın son bölümleri oldukça sert geçerken iki takımda bolca serbest atış kazandı. Tüm hatlarıyla Şile Yıldız kalesine yüklenen Feriköy defansta boşluklar vermek zorunda kaldı. Bunlardan birinde ceza sahasında net bir pozisyon yakalayan Kante kaleci Volkan'a takılırken, iki takım oyuncularının da isteği maçta başka gol olmasına yetmedi. Maç 1-0'lık Şile Yıldız üstünlüğüyle sona ererken 3 puanla Sal Klasman Ligi'ne merhaba diyen taraf Şile Yıldız sevinirken, üzülen taraf Feriköy oldu. İki takıma da önümüzdeki haftalarda başarılar dileriz.


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.