HAZIRLIK MAÇLARI

13 Şubat 2017 Pazartesi

Kağıthane Derbisi Yeşilce'nin

Kağıthane Derbisi Yeşilce'nin
İstanbul U19 1. lig 6. grupta şampiyonluk yarışının iki önemli adayı İstanbul Bayburt ile Seyrantepe Yeşilcespor Kağıthane Belediyesi Mehmet Akif Ersoy sahasında karşı karşıya geldi.
İç saha maçlarını Mehdi Sancak'ta oynayan iki takım içinde sahanın yıkılmasından sonra Kağıthane'de boş sahalarda müsabakalarını oynamaya başladılar. Geçen haftalarda iç saha olarak Yahya Kemal sahasında Şehzadebaşı Spor'u konuk eden İstanbul Bayburt ikinci iç saha müsabakasında bu sefer bir başka Kağıthane temsilcisi Seyrantepe Yeşilce'yi Mehmet Akif Ersoy'da konuk etti. 
Grubun şampiyonluk parolası ile yola çıkan ve her iki maçında da galibiyetle ayrılaak 6'şar puanla bu haftaya gelmeyi başaran iki takımın mücadelesi beklendiği gibi yüksek tempolu geçti.
Liderlik yarışının en önemli müsabakasında Seyrantepe Yeşilce ikinci yarıda bulduğu gollerle sahadan 3 puanla ayrılırken çok önemli bir avantajı da hanesine yazdırmış oldu.
Karşılaşmanın ilk yarısı her iki takım açısında da verimli geçti diyemeyiz. Karşlılıklı ataklarla gol arayan takımlar pozisyon üretmeyi başarsalar da, bu pozisyonları golle sonuçlandıramayınca golsüz eşitlikle devre arasına girdiler.

İkinci yarıda adeta Yeşilce fırtınası esti.
ikinci yarı Yeşilce Spor 55. dakika da Emirhan'ın golü ile öne geçmeyi başardı. Arkasından 77. dakika da Behçet farkı ikiye çıkarırken 83. dakika da Murat'ın frikik golü karşılaşmanın skorunu tayin etti.
İst. Bayburt : 0 - Seyrantepe Yeşilce : 3
65. dakika da Yeşilce spor'lu futbolcu ile polemiğe giren Oğuz Aykutalp'in rakibine küfür ettiği gerekçesi ile karşılaşmanın hakemi oyuncuyu ihraç etti. 79. Dakika da günün abaşarılı isimlerinden Behçet İst. Bayburt kalecisi Alican'dan topu kurtardıktan sonra Alican'ın Behçet'e yaptığı harekette hakem penaltı noktasını gösterirken Kaleci Alican'da bu pozisyon sonrasında kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Penaltı atışı için topun başına geçen Serkan'ın vuruşunda İst. Bayburt kalecisi topu kurtararak farkı açmayı önledi.. Grubun önemli maçında sahadan 3 golle ayrılarak hanesine 3 puanı yazdıran Yeşilcespor puanını 9'a yükseltirken zirvenin de yeni sahibi oldu.Maç sonrasında Seyrantepe Yeşilcespor'lu futbolcular günün başarılı ismi Emirhan'ın doğum gününü kutlarken aynı zamanda lider olmanın keyfini yaşadılar.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.