HAZIRLIK MAÇLARI

2 Şubat 2017 Perşembe

İstanbul Bayburtspor'da Buruk Mutluluk.

İstanbul Bayburtspor'da Buruk Mutluluk.
İstanbul'un altyapılarda başarılı takımlarından İstanbul Bayburtspor hafta sonu çıktığı Seyrantepe Yeşilce maçından 2-0 galibiyetle ayrılarak 1. Amatör ligde kalmayı başardı.

A trakım kadrosunda tamamen kendi öz kaynaklarından oluşan takımı ile liglere katılan Kağıthane temsilcisi, bu sezonda da alt yapıdan A takıma çıkardığı genç oyuncularla 1. Amatör lig 12. grupta mücadele etti. 
sezon sonu oynadığı son maçla ligde kalmayı başaran İstanbul Bayburt Spor Teknik Direktörü Naci Savsun "Sezonun ilk yarısını tamamen genç takım oyuncularımızla oynadık. Ancak tecrübesizlik bizi zor duruma soktu. Skor olarak öne geçip tecrübesizlikten kaybettiğimiz maçlar oldu. Ligim ikinci yarısında geçen sezon A takımda oynamış gfenç oyuncularımızdan takviyeler yaparak daha iyi bir performans sergiledik ve neredeyse maç kaybetmeden sezonu kapattık." dedi.

Bazı takımların bütçelerinin yüksek olması sebebi ile çok yüksek rakamlarla oyuncu transfer etmesini amatör liglerde doğru bulmadığını söyleyen Savsun"Bu sezon bizim bugüne kadar harcadığımız para 19 bin lira. Bunun içinde 3 bin lira forma yaptırmışız ve malzeme almışız. Kulübümüzün ihtiyaçlarını görmüşüz. Alt yapılarla beraber baktığımızda oyuncular içn tüm sezon boyunca 10 bin lira para harcamışız. Bu imkanlarla bizim yaptığımız büyük başarıdır.1 dedi.

İstanbul Bayburt Spor Kujüp Başkanı Hayati Battal "Son maçtada olsa lihde kalmayı başardık. Tüm çocuklarımızı kutluyorum. Bu bizim için başatıdır. Bir alt lige düşsek çıkmak için bir sürü çaba harcayacağız. Kadromuz genç oyunculardan oluştuğu için tecrübe sıkıntısı çektik. Ama oyuncularımız artık lig futbolcusu olduklarını ispatladılar. Önümüzdeki sezon çok daha başarılı olacağımızı düşünüyorum." dedi. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.