HAZIRLIK MAÇLARI

18 Şubat 2017 Cumartesi

İşitme Engelliler Türkiye Kadınlar Futsal Şampiyonası sona erdi

İşitme Engelliler Türkiye Kadınlar Futsal Şampiyonası sona erdi
Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği İşitme Engelliler Türkiye Kadınlar Futsal Şampiyonası sona erdi.

Eskişehir'de bu yıl ikincisi düzenlenen İşitme Engelliler Kadınlar Futsal Şampiyonası 1-5 Şubat 2017 tarihlerinde 9 takımın katılımıyla  Kemal Unakıtan Spor Salonu'nda yapıldı. 5 Şubat'ta oynanan final müsabakalarıyla son bulan şampiyonada galibi Muğla Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü oldu.  

Şampiyonlukta final maçı Muğla Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü ile Mersin İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Lisesi takımları arasında oynandı. Karşılaşmayı Muğla Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü 16-2'lik skorla kazanarak şampiyon oldu. Turnuvada 3'üncü İstanbul Aksaray İşitme engelliler Spor Kulübü, 4'üncüsü ise Mersin İşitme Engelliler Spor Kulübü oldu.

Şampiyonada en değerli oyuncu ödülünü Muğla Ortaca İşitme Engelllier takımından Kardelen Duran, en iyi kaleci ödülünü Mersin İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Lisesi takımından Müslüme Develi, gol kraliçesi ödülünü de Muğla Ortaca İşitme Engelllier ekibinden Berfin Demir aldı.
Şampiyona sonucunda başarılı olan sporcular Milli Takım Kampı'na katılıp, Samsun'da düzenlenecek İşitme Engelliler Olimpiyatları'na( Deaflympics 2017) hazırlanacaklar.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.