HAZIRLIK MAÇLARI

4 Şubat 2017 Cumartesi

Güngören Spor Kulübü'ne Yıkım Şoku.

Güngören Spor Kulübü'ne Yıkım Şoku.
Güngörenspor Kulübü Cuma günü aldığı tahliye tebligatıyla sarsıldı. İstanbul Valiliği, Güngören Kaymakamlığı ve Güngören Belediyesi tarafından sarı lacivertli kulübe gönderilen yazıda, kulüp binasının acilen tahliye edilmesi, binanın 6 Şubat Pazartesi günü yıkılacağı bildirildi. Yıkım kararına gerekçe olarak da kulüp tesisinin, hemen yanındaki Güngören Belediyesi Spor Kompleksi’nin inşaatına engel olması gösterildi.

Tebligatla büyük şok yaşadıklarını belirten Güngörenspor Kulübü Asbaşkanı Bülent Parlakkılıç “Şimdiye kadar kulübümüzün yeri ile ilgili resmi makamlarla hiçbir sıkıntı yaşamadık. Gelen tebligata şaşırdık. Ligler devam ederken nereye gidelim, bu kadar sporcu açıkta mı kalsın? Yetkililerden bize yer göstermelerini bekliyoruz. Halka mal olmuş bir takımız. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a sesleniyoruz, Türk gençliğine yıllardır hizmet eden, nice şampiyonluklar yaşayan Güngörenspor nereye gidecek? Yetkililerin sesimizi duymasını rica ediyoruz” dedi.

Parlakkılıç, kulüp tesisin olduğu arazinin üçte birinin GSİM’e, kalanının Milli Emlak’a ait olduğunu ve ecrimisil borçlarını düzenli olarak ödediklerine sözlerine ekledi.

Bir Açıklamada Ergün Edepali'den geldi.
Güneştepe Spor Kulübü Başkanı ve eski bir Güngören Spor futbolcusu olan Ergün Edepali Güngören sakinlerine binamızı yıktırmayalım çağrısı yaparken "O binada çocukluğumuz var o kulüpte gençliğimiz var anılarımız,Sevinç'lerimiz, göz yaşlarımız var Bu gün aramızda olmayan babalarımız, abilerimiz arkadaşlarımız var. Bu gün kulüp binamızı yıkarak tüm geçmişimizi yıkmak silmek istiyorlar o kulüp hepimizin içinden çıktığı baba ocağıdır yıktırmayalım arkadaşlar" dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.