HAZIRLIK MAÇLARI

19 Şubat 2017 Pazar

ESENYURT TARİH YAZDI.

ESENYURT TARİH YAZDI.
Esenyurt : 4 - Öz Alibeyköy : 0
U 17 Türkiye Birinciliği 1.Tur final maçında Esenyurtspor, üstün bir oyun ortaya koyduğu 80 dakikalık mücadelede Özalibeyköyspor’u 4-0 gibi net bir skorla mağlup ederek tarihinde ilk kez Türkiye finallerinde oynamaya hak kazandı.Özalibeyköyspor’un isteğiyle Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı’nda oynanan maça Esenyurtlu futbolseverler büyük bir ilgi gösterirken maça adeta ev sahibi olarak çıkan Esenyurtspor henüz 5. dakikada Enis’in golüyle 1-0 öne geçti.

Golden sonra adeta soğuk duş yaşayan Özalibeyköy 9. dakikada Cabir’in golüne de engel olamayınca skor 2-0’a geldi. Erken gelen gollerin verdiği özgüvenle oynayan Esenyurtspor soyunma odasına da iki farklı önde gitti.İkinci yarıda rakibinin umutlarını iyice kırmak isteyen Sarı Lacivertliler 43. dakikada Fırat’la bir gol daha bularak skoru 3-0 yaptı. Golden sonra Özalibeyköy için maçı çevirmek adeta mucize haline geldi.

70. dakikada sahneye çıkan Enes Esenyurtspor adına maçın skorunu belirledi: 4-0.
Maçın bitiş düdüğüyle birlikte tarihinde ilk kez Türkiye finallerine kalma başarısı gösteren Esenyurtspor’da büyük bir sevinç yaşandı. Sarı Lacivertli oyuncular bu başarısını taraftarları ve yönetimiyle birlikte kutladı.Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı uzun süre ‘Şampiyon Esenyurt’ sesleriyle inledi.
Esenyurtspor Kulüp Başkanı Hasan Kara maçtan sonra sahaya inerek oyuncuları tebrik etti. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci de maçı Esenyurtspor Kulüp Başkanı Hasan Kara ile birlikte izledi. İnci de maçın ardından sahaya inerek Kara ile birlikte oyuncuları özel olarak kutladı.Esenyurt Belediyesi Spor İşleri Müdürü Yusuf Ocak da maçın ardından Türkiye finallerine katılma başarısı gösteren Sarı Lacivertli oyuncuları kutlayarak tur sevinçlerine ortak oldu. Bu sonucun ardından Türkiye finallerine katılmak için bir şansı daha bulunan Özalibeyköyspor ikinci final turunda Avcılar Belediyespor’un rakibi oldu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.