HAZIRLIK MAÇLARI

21 Şubat 2017 Salı

Esenyurt Derbisi'nde Sevinen Çıkmadı

Esenyurt Derbisi'nde Sevinen Çıkmadı
2. Amatör Lig 2. Grupta Esenyurt’un iki temsilcisini karşı karşıya getiren maçta Esenyurt Örnek İdman Yurdu ile Esenkent Gençlik kozlarını paylaştı. Esenyurt Belediye Stadı’nda oynanan sezonun ilk hafta maçında gülen çıkmadı.

Gol düellosu şeklinde geçen maç 2-2 sonuçlanırken iki takım da puanları paylaşmak zorunda kaldı. Sezonun ilk maçında Esenyurt Örnek İdman Yurdu daha diri, daha tempolu ve oyunun son bölümünde rakibini yarı sahasına hapsederek galibiyete daha yakın bir oyun ortay koydu. Esenkent Gençlik maçta iki kez öne geçmesine rağmen oyunun son bölümlerinde oyundan düşerek oyunu kendi sahasında kabul etti.


Maçta ilk gol Esenkent Gençlik’ten geldi. 31. dakikada sahneye çıkan Eren Esenkent Gençlik adına skoru 1-0 yaptı. Esenyurt Örnek İdman Yurdu bu gole 36. dakikada Ramazan’la yanıt verince ilk yarının skoru ortaya çıktı: 1-1.

Esenkent Gençlik 57. dakikada Eren’in pasında Talat’ın golüyle ikinci kez öne geçti: 2-1. Örnek İdman Yurdu 65. dakikada Oğuzalp’le rakibini bir kez daha yakaladı: 2-2. Oyunun son bölümünde öne geçmek için rakip sahaya yerleşen Örnek İdman Yurdu Esenkent Gençlik kalesini adeta abluka altına alarak kuşattı.

Esenkent Gençlik cezasahasından çıkmakta zorlanırken Örnek İdman Yurdu son düdüğe kadar inanılmaz bir baskı kurarak öne geçmek için istekli bir oyun ortaya koydu. Ancak kalan sürede başka gol olmayınca Esenyurt’un iki temsilcisi puanları paylaşmak zorunda kaldı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.