HAZIRLIK MAÇLARI

23 Şubat 2017 Perşembe

2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri, İstanbulda düzenlenecek

2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri, İstanbulda düzenlenecek
Amatör futbolun Avrupa'daki en iyi 8 takımının mücadele ettiği UEFA Bölgeler Kupası (UEFA Regions Cup) Finalleri'ne Türkiye ev sahipliği yapacak.
1-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri'ndeki müsabakalar, İstanbul'da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, Ümraniye Belediyesi Şehir Stadyumu ve Yusuf Ziya Öniş Stadyumu'nda oynanacak.


32 ekibin 4'erli olarak 8 grupta yer aldığı 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Eleme Turu sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan 8 takım, finallere yükselmeye hak kazanmıştı. 10. kez düzenlenecek 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri'nde Türkiye'yi temsilen İstanbul Bölge Karması'nın yanı sıra, Castilla y Leon (İspanya), Ingulec, Kirovograd Bölgesi (Ukrayna), Güney Bölgesi (Rusya), Lizbon (Portekiz), Olomouc Bölgesi (Çek Cumhuriyeti), 2. Bölge (İrlanda Cumhuriyeti) ve Zagreb (Hırvatistan) takımları mücadele edecek.

UEFA Bölgeler Kupası, UEFA'nın amatör futbol dalındaki tek organizasyonu ve turnuvası olarak dikkat çekiyor. Kendi ülkelerindeki elemelerde birinci olan amatör takımlar, UEFA Bölgeler Kupası elemelerinde ülkelerini temsil etmeye hak kazanıyor.

İstanbul Bölge Karması, Türkiye'de yapılan amatör bölge karmaları arasındaki elemelerde birinci olarak, 2016/17 UEFA Bölgeler Eleme Turu'nda Türkiye'yi temsilen mücadele etmeye hak kazanmıştı. İstanbul Bölge Karması, Eleme Turu'nda 5. Grup'u birinci sırada tamamlayarak finallere yükselmişti.

Türkiye, daha önceki yıllarda 2005 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, 2007/08 U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri, 2009 UEFA Kupası Finali, 2011/12 U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finalleri gibi UEFA organizasyonlarına ev sahipliği yapmıştı.

Kura çekimi 2 Mart'ta yapılacak

2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri Kura Çekimi, 2 Mart 2017 Perşembe günü yapılacak. TFF'nin Beykoz-Riva'da yer alan idari merkezindeki Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilecek kura çekimi, saat 17.00'de başlayacak.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.