HAZIRLIK MAÇLARI

28 Ocak 2017 Cumartesi

TÜMOSANSPOR U17 TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

TÜMOSANSPOR U17 TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA
Tümosanspor Kulubü U17 takımı, Konya ilimizi Kara kartallar Spor Kulübü ile birlikte Türkiye şampiyonasında temsil edecek.

Tümosanspor, Grupta oynadığı Selçuklu Belediyespor maçını 3-1'lik skorlarla ardından Seydişehir Belediyespor'u da 2-0'lık skorla yenerek, Türkiye Şampiyonasında oynama hakkını elde etti.

Mavi beyazlılar, Lig oynadığı 14 karşılaşmada 10 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet alırken, Eleme Grubu maçlarında oynadığı 2 maçı da kazandı. Antrenör Mustafa Taşkın’ın talebeleri üst üste 15 maçtır yenilgi yüzü görmedi.

Öte yandan 2016/2017 Sezonu U17 Ligi  A, C Gruplarındaki takımları şampiyona dışına iten Tümosan Spor ve Kara Kartallar takımları B Grubunda yer alan iki takımın şampiyonada boy gösterecek olması dikkatlerde kaçmadı.

Türkiye Şampiyonasında Konya ilini temsil edecek takımlardan biri olan Tümosan Spor Kulübü Antrenörü Mustafa Taşkın yaptığı açıklamada Sezon başında ortaya koydukları hedeflere bir bir ulaştıklarını belirten Taşkın; “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi maç çıkardılar. Ayağa oynayarak rakibimizi çözdük. İstediğimiz oyunu sahaya yansıttık ve net bir skorla rakibimizi geçerek Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandık. Bu başarı hepimizin, başta Kulüp Yönetim Kurulu üyemiz Hüseyin Ay ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere,  çocuklarımıza ve ailelerine, katkı koyan herkese çok teşekkür ederim.dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ay, Başarılarından dolayı oyuncuları ve teknik kadroyu kutladı. Kulüp olarak birçok branşta gençlere kucak açtıklarını disiplinli ve programlı çalışmayla başarının geldiğini ifade etti. U 17 takımımızın başarısıyla gurur duyuyoruz. Son yıllarda futbola önemli işler yaptık. Karşılığını yavaş yavaş alıyoruz. Altyapıdan çok yetenekli oyuncular var. Planlı programlı ve disiplinli bir şekilde çalışarak önemli başarılar elde ediyorlar. Genç oyuncularımız Türkiye şampiyonasında da hem kulübümüzü hem de ilimizi en iyi şekilde temsil edecektir. Bundan hiç şüphem yok. Oyuncuları ve teknik kadroyu tebrik ediyorum.” dedi

Haber / Foto : Yüksel Cırt

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.