HAZIRLIK MAÇLARI

18 Ocak 2017 Çarşamba

TÜFAD Bölge Temsilciliklerini Oluşturuyor.

TÜFAD İstanbul Temsilciliği Bölge Temsilciliklerini Oluşturuyor.
TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği) İstanbul Şubesi  yaptığı bölge toplantıları ile Antrenörlerle buluşmaya devam ediyor.


Geçtiğimiz günlerde Esenyurt ve Avcılar bölgesi antrenörleri ile bir araya gelen TÜFAD İstanbul Şubesi yönetimi dün de Tarabyaüstü'nde bulunan Dallas Cafe ve Hali Saha'nın misafirliğinde Sarıyer Bölgesi antrenörleri ile bir araya gelerek antrenörlerin sorunlarını ve birlikte yapabilecekleri çalışmaları masaya yatırdılar. İki bölümde gerçekleşen ve kırktan fazla antrenörün katılım sağladığı toplantının ilk bölümünde konuşmalar gerçekleşirken, öğleden sonraki ikinci bölümünde sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Ağustos ayı içinde gerçekleşen görev değişikliği ile ilgili sorulara da cevap veren Halit Önsen herkesi Tüfad'a davet ederek "Orası sizin yeriniz. Lütfen gelin ve çalışmalarımızı takip edin. Tüm çalışmalarımız içinde yer alın" dedi.


Çocuklarımıza Rol Model Oluyorsunuz.
Tüfad İstanbul Şube Başkanı Halit Önsen öğleden önce gerçekleştirilen ilk oturumda yaptığı konuşmada Antrenörlük müessesesinin çok kutsal bir görevi yerine getirdiğinin altını çizdi. Çocuklarımız sizlerin elinde şekilleniyor. Sporcu kardeşlerimize yaptıklarınız ve davranışlarınızla rol model oluyorsunuz. Onların yaşamlarını şekillendiriyorsunuz. Ailelerinin, Öğretmenlerinin yaptıramadıkları bir çok şeyi siz istediğiniz için yapıyorlar. Bu sebeple antrenörlerimizin de eğitimi çok önemli. Çocuk eğitimi ve gelişimi dahil psikolojik desteğe kadar bizden yardım alabilirsiniz. Bünyemizde bu konularda size destek verebilecek arkadaşlarımız ve ekiplerimiz var.


Kurs Sayılarını Çoğalttık.
Geçen sezon İstanbul'a 4 kurs verilmişti. Ağustos'da biz görevi devraldıktan sonra bu konuda askı yaparak 2 kurs daha aldık ve bunları gerçekleştirdik. Yeni sezonda İstanbul'da kurs yapmayacaklarını bize bildirdiler. Bunun sebebi de İstanbul'da kayıtlı 3000 antrenörün gözükmesi. Bize bir çok ilde mevcut antrenör sayılarını gösterdiler. Ama bizim şu an İstanbul olarak kayıtlı 1500 antrenör adayımız var. Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında yeni sezonda da 6 tane kurs açacağız. 


Antrenörlerin İstihdamı Çok Önemli.
Antrenör kursları açmamızın tek başına yeterli olmayacağını biliyoruz. Diplomalı bir sürü insan üretmek de çözüm değil, bu sebeple hem antrenörlerimizin istihdamı için çalışmalar ve projeler üzerinde çalışıyoruz. Hem de mevcut durunda antrenörlerimizi daha fazla nasıl istihdam ederiz diye çalışıyoruz.


Birlikten Güç Doğar.
Antrenörlerimizin burada amatör liglerde antrenörlük yapan hocalarımızdan bahsediyorum. Profesyoneller zaten hukuki olarak haklarını alabiliyorlar. Ama amatör liglerde görev alan arkadaşlarımızın en azından minimum asgari ücret düzeyinde bir ücreti garantilemeyi yasal yollardan sağlamamız gerekiyor. Bunun çalışmasını sürdürüyoruz. Tüfad İstanbul Şubesi olarak bu konuları bilen Spor Hukuku ile uğraşan bir avukat ile anlaştık. Bu sadece bizim çalışmalarımızı yürütmüyor. Sizinde yasal danışmanınız olarak Tüfad İstanbul Şubesinde görev yapıyor. Antrenörler olarak birlikte hareket edebilmemiz gerekiyor. İstanbul olarak bu konuda bir ilke imza atarak bölge bölge, ilçe ilçe çalışmalar yürütmek istiyoruz. Geçtiğimiz hafta Esenyurt'ta gerçekleştirdiğimiz toplantıda Belediye Başkanı ve Spor meclis üyesinin desteklerini almamız son derece önemli oldu. Burada da Sarıyer'de şu grubun buradaki birlikteliği ileriye taşıyacağına inanıyor ve bir ilçe temsilciliği gibi çalışacağını görüyorum. Bu birlik ve beraberliği 39 ilçemizde yaşatacağımızı biliyorum. Antrenörlerimiz sorunlarına sahip çıkacaktır. Biz yönetim olarak bunu gerçekleştireceğiz. 
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.