HAZIRLIK MAÇLARI

4 Ocak 2017 Çarşamba

ŞAMPİYON BAŞAKŞEHİR

ŞAMPİYON BAŞAKŞEHİR
İstanbul 1. Amatör Lig 1. grupta ligin bitimine 3 hafta kala beraberlikte şampiyonluğunu ilan edecek olan Başakşehir ile play off umutlarını son haftaya kadar taşımak isteyen Bolluca spor, Bolluca Stadı'nda karşı karşıya geldi.
Karşılaşmayı Mehmet Türkmen, Resul Kocameşe, Emre Devran hakem üçlüsü yönetti.

Hafif yar yağışı altında başlayan müsabaka da her iki takımında ortaya koyduğu performans hava koşulları sebebi ile az sayıda izleyene heyecanlı dakikalar yaşattı. 
Müth,ş b,r mücadeleye sahbe olan karşılaşmanın ilk yarısında adeta Başakşehir rüzgarı esrken, ikinci yarıda Bolluca takımı rüzgarşa birlikte rakibini kendi yarı sahasına hapsetti. 


Karşılaşmaya konuk ekip Başakşehir hızlı ve etkili başladı. İlk dakikalardan itibaren Bolluca kalesinde pozisyonlar üretmeye başlayan Başakşehir aradığı golü 25. dakikada buldu. Muhammed'in sol çaprazdan kaleye gönderdiği sert şut kalecinin son andaki müdahalesi ile ceza alanına döndü. Erdi'nin son dokunuşu ise Başakşehir'i 1-0 öne geçirdi.
İlk yarı bu golle son bulurken devre arasında kar iyice fazlalaşmaya başladı. İkinci yarı ise yoğun kar yağışı altında ve sert esen rüzgarla başladı. İkinci yarı doğa koşullarınıda arkasına alan ev sahibi Bolluca Başakşehir takımını adeta kalesine hapsetti. Bu baskı 60. dakika da Bolluca'ya beraberlik golünü getirdi. 1-1
Bolluca ataklarını kendi yarı sahasında karşılayan Başakşehir, bir kaç kontra topla rakip kalede tehlikeli pozisyonlar üretmeyi başarsa da bunları golle sonuçlandırmada başarılı olamadı. Bolluca takımı da karşılaşmanın geri kalan bölümünde rakip fileleri havalandırmayı başaramayınca müsabaka 1-1 eşitlikle son buldu. Bu sonuçla ligin bitimine 2 hafta kala Başakşehir sezona 1. grup şampiyonu olarak adını yazdırırken Süper Amatör Lig vizesinide almış oldu.

GENÇ TAKIMLA GELEN ŞAMPİYONLUK
Başakşehir'de aslında şampiyonluk genç takımla başladı. Geçen sezon grubunda ampiyon olarak İstanbul Şampiyonası oynamaya hak kazanan Başakşehir genç takımı, burada da aldığı sonuçlarla Türkiye Şampiyonası oynamaya hak kazanmıştı. Türkiye Şampiyonası Çanakkale gruplarında mücadele eden Başakşehir burada grubunu şampiyon olarak tamamlamış ancak il finalinde şampiyonaya veda etmişti. Teknik Direktör Ünal Özbey bu kadroyu koruyarak ve genç oyunculara ligi bilen ve tecrübeli abi düzeyinde bir kaç takviye ile lige başladı. Ünal Özbey takımın oluşum sürecini şı cümlelerle değerlendirdi "Bu sene Başakşehir takımı tamamen genç ve tecrübelilerin bir arada olduğu bir kolej takımı oldu. Rakiplerimizin aksine fazla masraflı olmayan çocukların galibiyetlerle harçlık aldığı inanmış ruhların birleştiği bir takım oldu.
İyi bir hava yakaladık başkan Ahmet Ağırman, şube sorumlusu Fatih toraman kulüp müdürü Yusuf Değerli bana ve ekibime güvendi ve tam bir aile ortamı kurduk. Çaycısından, malzemecisi, muhasebecisine varana kadar koordineli ve sevgi saygı çerçevesinde çalıştık.
Çocukların yüzde 90'nı alt yapıdan burada yetişmiş, yanı kulübü takımı ilçeyi sahiplenmiş, inanmış ve şampiyonluğa aç çocuklar
3 sene önce süperden düşmüş takımı tekrar çıkarmak bana nasip oldu. 12 maçtır yenilmiyoruz. Çok gurur duyuyorum, çünkü gençlere güvendim, onlarda güvenimi boşa çıkarmadı.


ALTYAPILARA YAPTIĞIMIZ YATIRIM BİZİ BÜYÜTTÜ.
Benim Başakşehir'de 3. yılım, bu geçen zaman içinde ilk önce alt yapılarda ciddi çalışmalar yaptık. Çünkü bir futbol takımının geleceği kendi alt yapısından yetişen ouyuncularla ancak bir yerlere varabilir. Bu çalışmalardan çok çabuk geri dönüşler oldu. Meyvelerini çabuk toplamaya başladık. Başakşehir alt yapısı olarak geçen sene 3 dalda şampiyonluk, bir Türkiye şampiyonası ile sezonu kapatmıştık. Bu sezonda da kaldığımız yerden devam ediyoruz. U15 ligini şampiyon olarak tamamladık ve U17 liginde de ligi ikinci olarak bitirdik. En büyük sürprizi A takımda gerçekleştirdik. Bize göre sürpriz olmasa da rakiplerimiz genç kadromuzdan kaynaklı bizi bu ligin düşecek takımı olarak görürken gençlerimiz onlara verdiğimiz güveni şampiyonlukla taçlandırdılar.

SADECE YARIŞMADIK, YETİŞTİRİCİ DE OLDUK.
Özbey "Daha önce bir çok takımda görev aldım. Ancak bu bölgenin çocukları futbolu ve takımını çok seviyor. bu sebeple başarı da bu yönlerini kullanmak daha kolay. Tabii her futbolcu kendi takımının dışında büyük bir takımın formasınıda hayal ediyor. Bu konuda da verimli olduğumuzu söyleyebilirim. Beşiktaş ve isimdaşımız Medipol Başakşehir alt yapıları bizim çocuklarımız talip olduklarında hiç bir tereddürt yaşamadan çocuklarımızın yollarını açarak onlara bu şansı tanıdık. Şimdi yolumuz daha uzun ve zor olacak. Başakşehir Spor Kulübünün yeni sezonda Süper amatör de başarısı için çalışacağız." dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.