HAZIRLIK MAÇLARI

29 Ocak 2017 Pazar

Play Off Baraj Maçına Kaldı.

Play Off Baraj Maçına Kaldı.
İstanbul 1. amatör Lig 1 Grupta play off'a kalacak takımı beleirleyecek olan önemli maçta Yeşilesenyurt ile Gazitepe, Esenyurt Belediye Şehir Stadı’nda karşılaştı.

Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan maçta Yeşilesenyurt ilk yarısını 1-0 önde kapattığı maçta bu avantajını ikinci yarıda koruyamadı.

Gazitepe ikinci yarıda 1-1’i bulunca 90 dakika sonunda iki takım da puanları paylaşmak zorunda kaldı.

Bu sonuçla sezonu 30’ar puanla tamamlayan iki takım ligin ilk yarısındaki maç da aynı sonuçla 1-1 bittiği için ikinciyi belirlemek için Baraj maçında yeniden karşı karşıya gelecek.

 Bu maçın galibi Süper Amatör Kümeye yükselmek için 2.Grubun ikincisi olacak Kamiloba ya da Hadımköy takımlarından biriyle kozlarını paylaşacak.
Maça konuk takım istekli ve arzulu başladı. Yeşilesenyurt oyunu ilk dakikalarda kendi sahasında kabul ederek rakibinin oynamasına izin verdi.

Savunma ve ortasaha bloğunu yakın oynatan ev sahibi ekip ilk dakikalarda rakibinin kurduğu baskıyı gol yemeden atlatarak devrenin ortalarına doğru da oyunda dengeyi kurmaya başladı.

İlk bölümde rakip kalede şuursuz bir baskı kuran ancak bu baskıdan pozisyon çıkaramayan Gazitepe 25. dakikada Ahmet’in golüne engel olamayınca 1-0 yenik duruma düştü. İlk yarının kalan süresinde başka gol olmayınca ev sahibi ekip soyunma odasına 1-0 önde gitti.
İkinci yarıya fırtına gibi giren, beraberlik golü için rakip kaleyi yoklayan Gazitepe girdiği fırsatları değerlendiremedi. Kırmızı beyazlılar 76. dakikada Mehmet İstek’in golüyle 1-1’i yakaladı.

 Maçın son çeyrek saatlik bölümü karşılıklı ataklarla geçildi.

İki takım da yakaladığı fırsatları değerlendiremeyince maç karşılıklı gollerle 1-1 sonuçlandı. Ligin ilk yarınsıdaki maçta da 1-1 berabere kalan iki takım 16.hafta sonunda ligi 30’ar puanla tamamladı.

 Statü gereği iki takım federasyonun belirleyeceği bir tarihte tarafsız sahada baraj maçında bir kez daha karşı  karşıya gelecek. Bu maçı kazanan takım 2.Grupta ikinci olan takımla Süper Amatör Kümeye yükselmek için Play Off maçında karşı karşıya gelecek.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.