HAZIRLIK MAÇLARI

3 Ocak 2017 Salı

KAVACIK ADINI ÖNCE UÇAĞA, SONRA SÜPER AMATÖR LİGE YAZDIRDI

KAVACIK ADINI ÖNCE UÇAĞA, SONRA SÜPER AMATÖR LİGE YAZDIRDI

Beykoz İlçesinin an çıkış kapısı niteliğinde olan Kavacık Mahallesinde sevinç var…gurur var…mutluluk var…çünkü mahallenin futbol takımı Kavacıkspor İstanbul Süper Amatör Liginde yükselme başarısı gösterdi.

Kavacık 15 Temmuz Akşamı Ülke gündemine fazlası ile giren bir yer idi, bir tarafta Boğaziçi Köprüsünde Darbe Girişimine set çekilip onlarca şehit ve yaralılar olurken, Kavacık’ın hemen yanı başında olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde de başta Kavacık Mahallesi sakinler olmak üzere Beykozluların bir başka direniş noktası oluşmuştu. Burada da pek çok yaralı verildi, daha sonra Şehit haberleri de geldi. İlerleyen haftalarda Kavacık Mahallesi Sakinleri 15 Temmuz Direnişindeki rollerinin ardından adlarının THY tarafından bir uçağa verilmesinin gururunu yaşar oldu.
Kavacık Spor Kulübü yaşanan bu sürecin ardından kendi adını taşıyan Stadının ismini Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitleri Stadı olarak duyurdu kamuoyuna. Ardından Futbol Sahalarına yıllar sonra yeniden toprak da olsa kavuşmuş oldular. Şimdilerde 2017 Planlamasında görünen Sahalarının Suni Çime dönüşme zamanını beklemekteler.
Kavacıkspor 2016-17 Sezonuna yepyeni bir yönetim ile girdi..Mahallenin Sevilen ve çalışkan Muhtarı Yusuf Kesici Başkanlığında oluşturulan Yönetim yaptığı görev dağılımı ile ilçede Kurumsallaşma anlamında çok iyi bir mesafe kat etti. Kimisi Stat ile ilgili gelişmeleri, yasal mevzuatları takip ederken, kimisi malzeme sponsoru buldu, kimi ulaşım. Yıllardır Kulüp içinde gerek futbolcu gerekse de Antrenör olarak görev yapan Akademik Kariyer Sahibi genç Teknik Adam Murat Yılmaz, Kurumsallaşma düşüncesinin hayata geçirilmesinin ardından Futbol Direktörü unvanı ile görev yapmaya başladı.
A Takımın yanı sıra altyapıda da mahallenin hatta civar komşu mahallelerin çocuklarına kapılar ardına kadar açıldı. Yıllardır antrenman yaptıkları halı sahalarının zemini de bu süreçte yenilendi, estetik bir görünüm kazandı. Kavacıkspor artık geleceğe daha da bir olumlu bakmakta. Hele bir de sahamızın zemini düzelse işte o zaman görün siz bizi mesajını vermekte.
Kavacıkspor A Takımı bu sezon takımda tecrübeli abiler ile onlara ilaveten ilçe takımlarından transfer edilen yetenekli isimler ve kendi bünyesinde yer alan gençlerden kurulu bir yapı ile sezona giriş yaptı. Hakan, Erdem, Kaptan Bedri gibi tecrübeli isimlerin önderliğinde üst üste alınan başarılı sonuçlar ile ipi göğüsleyen taraf oldu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.