HAZIRLIK MAÇLARI

13 Ocak 2017 Cuma

Karate’de yeni hedef Tokyo 2020

Karate’de yeni hedef Tokyo 2020
Dünya Shotokan Karete Federasyo’nunun Türkiye Başkanı Zülfikar Yeşil,
karate camiası olarak 2020 Olimpiyatları'nda elimizden geleni yapacağız.
Bilindiği gibi karate, Türkiye'de devşirme sporcu ve antrenör olmayan tek spor dalı olarak biliniyor dedi.


Dünya Shotokan Karete Federasyo’nunun Türkiye Başkanı Zülfikar Yeşil, yaptığı açıklamada sporumuz her branşta başarıyı yakalamıştır. Bazı çatlak sesler olsa da Türk sporu çıtasını yükseltmiştir. Daha da iyi olacağız, çalışacağız kulüplerin alt yapılarına gerekli yatırımları yaparsak inanın bana bizleri kimse tutamaz. Özellikle belediyelerimiz bu konuda çok başarılı çalışmalar yapıyorlar. Yine Spor federasyonlarımız çok ciddi alt yapı çalışmaları yaparak başarılı çocuklarımızı
spora yönlendiriyorlar. Mesela bizim karate branşından örnek verecek olursak gençlerimiz karateye çok ilgili, Karate Federasyonumuz tüm bölgelerimizde çok sıkı bir şekilde karateye ilgi duyan çocuklarımızı hocalarımızın nezaretinde eğitiyor. Esat başkanımız ve yönetimi bu konuda çok başarılılar.


Yolumuz Uzun
Yeşil, "Bundan sonra olimpiyatlarda karatenin olması demek madalya sayısının artması demektir.
Karate ailesi olarak çok mutluyuz. Başkanımın dediği gibi yolumuz uzundur, ama bizler çalışarak bu yolun sonunda başarıyı yakalarız; açıklamalarında bulundu. 2020 Olimpiyat Oyunları'da yer almaya hak kazanan Karate branşı için de görüş belirten Yeşil, "Türkiye'ye madalya getirmek için bütün karate camiası olarak 2020 Olimpiyatları'nda elimizden geleni yapacağız. Bilindiği gibi karate,
Türkiye'de devşirme sporcu ve antrenör olmayan tek spor dalı olarak biliniyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.