HAZIRLIK MAÇLARI

19 Ocak 2017 Perşembe

Kar Yağışı Planları Bozdu.

Kar Yağışı Planları Bozdu.
İstanbul'u etkisi altına alan ve 2 hafta amatör liglerin tatil olmasına sebep olan kar yağışı TFF İstanbul İl Temsilciliğinin sene başında yağtığı sezon planlamasında revizyon yapmak zorunda bıraktı.

U15, U17 ve U12 ligleri daha önce oynanıp tamamlandığı için onlar bu sezonun şanslı yaş grupları oldular. Şimdi sırası ile lig planlamasına yukarıdan aşağıya doğru bir bakalım ligler nasıl bir revizyon geçirmiş. 
Süper Amatör ligde bir değişiklik olmadı 2 hafta kar tatili ligleri 2 hafta ötelerken klasman liginin başlama ve bitiş tarihini de 2 hafta öteledi. İki hafta boşluk yaşandı ligde sadece. Aynı şekilde 1. Amatör ligde de bir değişiklik olmadı. 1. Amatör ligde iki hafta ötelenerek bitiş tarihinin değişikliği dışında bir değişiklik yaşamadı.

Alt liglerde büyük değişiklikler var. 
Henüz başlayan U14 ligi ve ertelemelerin olduğu hafta başlayacak olan U16 ligleri ve U19/2 ligi revizyondan ciddi şekilde etkilenen yaş grupları oldu. 

U14 liginde okulların sömestr tatillerini fırsat olarak gören il temsilciliği 2 hafta üst üste hafta içine de maç vererek ligi tamamlamayı planlıyordu. Ancak kar yağışları bu planı bozdu. Zaten 10 hafta sürecek olan U14 ligi 5 hafta içi ve 5 hafta sonu maçları oynanarak tamamlanacak. Yani 2,5 haftada ilk yarı, diğer 2,5 haftada da 2. yarı oynanacak. Tüm sene boyunca maçların başlamasını bekleyen bir yaş grubu sporcuları tüm sezonu 5 hafta içinde bitirecekler.

U16 liginde ise 7 Ocak'da başlaması öngörülen lig iki hafta gecikme ile 21 Ocak'da start alacak. Bu yaş grubunda genel olarak gruplar 7 ve 8 li gruplar halinde yer alıyorlar. Sadece U16/A liginde 14. grup 9 takımdan oluşuyor. Daha önce sadece 2 hafta içi maç planlaması öngörülen yaş grubunda yeni planlamaya göre takımlar 4 hafta içi maç oynayacaklar. Sadece U16/A ligi 14. grup 8 maçını hafta ortası oynayacak. U16 ligi 29-30 Mart'ta oynanacak son hafta içi maçı ile son bulacak.
U19/1. lig başlama tarihinde sadece küçük bir değişiklik yaşandı. 28-29 ocak'ta hafta sonu oynanması gerek maçlar 1-2 Şubat çarşamba ve perşembe gününe alınarak geri kalan programa sadık kalındı. Bu yaş grubuda 4 adet hafta içi müsabaka oynayacaklar.

Büyük revizyon U19/2. ligde gerçekleşti. Sezon başında 7 ve 8 takımlı gruplar halinde çift devreli olarak düşünülen lig, 10 takımdan oluşan gruplar ve tek devreli olarak oynanacak. Başlama tarihinde ise bir değişiklik olmayacak planlandığı gibi 1-2 Nisan tarihinde başlayacak. U19/2. ligde yer alan takımların futbolcuları sezonu 9 maç yaparak tamamlayacak.

2. Amatör Lig, U13 ve U11 liglerinde bir değişiklik yaşanmadı. 2. Amatör lig 11-12 Şubatta, U13 ve U11 ligleri ise 18-19 Mart tarihlerinde başlayacak.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.