HAZIRLIK MAÇLARI

12 Ocak 2017 Perşembe

İlker Çakır "Gebzesporun Borçlarını Ödedik Şimdi Hedefimiz Şampiyonluk" Dedi

İlker Çakır "Gebzesporun Borçlarını Ödedik Şimdi Hedefimiz Şampiyonluk" Dedi
Gebzespor kulübü başkanı İlker Çakır  3 yılda geçmişten gelen borçları ödediklerini vurguladı ve  şimdi tek hedefimiz şampiyonluk dedi.

Bölgesel Amatör lig 12. grupta mücadele eden Gebzespor kulübü başkanı İlker Çakır ile bir röportaj gerçekleştirdik;

Gebzespor kulübü başkanı İlker Çakır Artvin Yusufeli kökenli, 1974 Gebze doğumlu. İlk, orta, lise öğrenimini Gebze’de yaptı. Gebze’de Emlak danışmanlığı, Müteahhitlik ve Borsa işleri ile iştigal ediyor.

İlker Çakır 3 yıl önce doğup büyüdüğü, yetiştiği ve para kazandığı Gebze ilçesinin temsilcisi  Gebzespor kulübünün içinde bulunduğu durumdan kurtulması için ekibi ile birlikte yönetime geldiklerini, kısa orta ve uzun vadeli planlar yaparak işe koyulduklarını söyledi.

Başkan İler Çakır 1.yıl istikrar,2.yıl borçların yapılandırılması ve ödeme planı hedeflerini gerçekleştirdiklerini geçmişten gelen Sgk , Antrenörler, futbolcular ile diğer kurumlara olan  borçlarını sistem dahilinde ödediklerini.

Kulübün 23 yılık su  borçlarını da ödediklerini vurgulayan başkan Çakır son 10 yılın  borç batağındaki Gebzespor kulübünün Ocak 2017 tarihi itibarı ile hiç bir futbolcuya ve antrenöre borcu olmadığını da ifade etti,

Gebzespor kulübü başkanı İler Çakır Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’in 2016 yılında 500.000 tl nakdi yardım yaptığını, bu paranın % 20 sini de Gebze ilçesindeki Amatör spor kulüplerine verdiklerini kendilerine de ayrıca teşekkür ettiğini söyledi.

Gebzespor kulübünün gelirleri olmadığını ekonomisini kendisinin ve yönetim kurulundaki arkadaşları ile birlikte finanse ettiklerini ifade eden İlker Çakır spor camiasında borçsuz bir kulüp olmak çok önemlidir, borçlar olduğu sürece belli bir noktadan sonra başarılı olamıyorsunuz, ancak iyi bir yönetim ile bu işin altından kalabilirsiniz dedi.

Gebze’de yaşayan biri olarak yönetim kurulundaki arkadaşları ile birlikte bu borç yükünün altına girdiklerini, ancak sadece İlker Çakır’ın çabası ile bu sorunların aşılmasının zor olacağını vurguladı, kendisine ve ekibine destek olunmasını istedi.

Gebzespor kulübünün başkanı , yönetimi, taraftarları, tesisleri ve potansiyeli ile profesyonel PTT 1.ligi kaldıracak düzeyde bulunduğunu, doğal çim zeminli 27.000 seyirci kapasiteli statta Bölgesel Amatör ligde oynadıkları maçlarda 20.000 seyirciye oynadıklarını ifade etti.

İler Çakır başkan eşi Serap Çakır’ın girişimleri ile de tribünlerde en az 2.000 bayan seyircinin maçları izlediklerini söyledi.

2016-17 sezonunda 12.grupta güçlü takımlarla mücadele ediyoruz, ligin 2.yarısında lider Velimeşesporun 6 puan gerisindeyiz, ancak biz iyi bir takımız buna inanıyorum.

Bu liglerin en deneyimli Antrenörü  Ergun Ortakçı hocayı takımın başına getirdik, devre arası hazırlık kampı çalışmalarımızı Antalya’da yaptık.

Ara transferde de bugün eski Gençlerbirliği kulübü futbolcusu Jaba’yı Eskişehir Kurtuluş spor kulübünden alarak  kadromuza dahil ettik.

Ligin 2.yarısında ligde oynayacağımız 12 maçı da kazanarak 12.grupta şampiyon olarak play off grubuna kalmak istiyoruz .

Gebzespor bu sezon profesyonel 3.lige mutlaka çıkmalıdır, çıkabilmek için de yönetim, teknik ekip, futbolcular ve taraftarlarımız ile birlikte başaracağımıza  inanıyoruz" dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.