HAZIRLIK MAÇLARI

4 Ocak 2017 Çarşamba

Engelli Futbolu, 2016 yılında da yükselişini sürdürdü

Engelli Futbolu, 2016 yılında da yükselişini sürdürdü
Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Özel Sporcular Spor Federasyonu 2016 yılını çeşitli başarılar ile tamamladı.

Özel Sporcular Spor Federasyonu
Özel Sporcular Milli Takımı, Fransa 2016 INAS Avrupa Futbol Şampiyonasına gitmeye hak kazandı ve şampiyonayı 5.olarak tamamladı.

İşitme Engelliler Spor Federasyonu
İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımımız, 2012'den sonra 2016 yılında da İtalya da düzenlenen şampiyonada Dünya Şampiyonu olma başarısı gösterdi. İşitme Engelliler U21 takımı ise Avrupa Şampiyonası'nda 2. oldu.

Görme Engelliler Spor Federasyonu
Görme Engelliler Federasyonu bünyesindeki Turkcell Sesi Görenler Milli Takımı Avrupa Şampiyonu olarak, 7-18 Eylül tarihlerinde Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde gerçekleşen Paralimpik Oyunlara katılma hakkı kazandı. Takımımız Paralimpik Oyunları 5. olarak tamamladı.
Görme Engelliler Milli Takımı, Selanik'de gerçekleşen B1 Avrupa Şampiyonası'nda ise 2'ncilik kupası aldı.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu
Ampute Milli takımımız  Polonya'da düzenlenen 2015 Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşarak 2016 yılında da liglerini uluslararası seviyelere taşıdı. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.