HAZIRLIK MAÇLARI

12 Ocak 2017 Perşembe

Boğazın Sultanları'nda Hedef Avtrupa Şampiyonluğu

Boğazın Sultanları'nda Hedef Avrupa Şampiyonluğu
Bayan voleybolda kulüpler bazında Avrupanın 3 numaralı kupası olan Challenge Cup'ta, Çanakkale Belediyespor 2. Tur'a yükseldi. Çanakkale'de düzenlenen Balkan Cup'ta önce Karadağ ekibi AOK Rudar Pljevlja, ardından Bulgaristan temsilcisi Kazanlak'ı 3-0 ile geçmeyi başaran Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol takımımız şampiyonluğa ulaşarak Challenge Cup'ta yer almaya hak kazanmıştı. Burada ilk turda Bulgaristan temsilcisi Levski Sofya'yı her iki maçta da 3-0 ile geçen BoğazınSultanları, 2. Tur'da bugünkü maçlar sonucunda Yunanistan Liginde son 4 yılın şampiyonu Olympiakos ile eşleşti, ilk maç 24-26 Ocak'ta Çanakkale'de, rövanş maçı 7-9 Şubat'ta Atina'da oynanacak. Yunan ekibinin tek başarısı 2007-2008 sezonunda Challenge Cup'ta gördüğü çeyrek final. Öte yandan 2014-2015 sezonunda 2 numaralı CEV Cup'ta Galatasaray'a mağlup olmuştu. Kadrosunda 3 yabancısı bulunan Olympiakos, ülke tarihinin en büyük kulübü olarak anılıyor. Teknik ekip tarafından yapılan açıklamada "Olimpiakos çok başarılı bir takım, Rakibimize saygı duyuyoruz. Lakin biz çok daha iyi takımız, inşallah bu turu geçip adımızı çeyrek finale yazdırırız. Muhtemelen çeyrek finalde Fransız, yarı finalde Rus ekibi gelecek, final için en güçlü rakibimiz bir diğer temsilcimiz Bursa Büyükşehir Belediyespor. İnşallah 16 Nisan'da şampiyonluk kupasını kaldırırız." denildi.
Bu kupada takımlarımız daha önce 2008 yılında Güneş Vakıfbank İstanbul ve 2015 yılında Bursa Büyükşehir Belediye takımlarımız 2 kez şampiyonluk yaşadılar.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.