HAZIRLIK MAÇLARI

23 Ocak 2017 Pazartesi

BAKIRKÖY RESMEN PLAY OFF’TA

BAKIRKÖY RESMEN PLAY OFF’TA
İStanbul Süper Amatör Lig 2. Grupta zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Bakırköy beraberliğin dahi gruptan çıkmak için yeterli olduğu maçta Ömerlispor’u 90 dakika sonunda 1-0 mağlup ederek bitime bir hafta kala Küçükköy’den sonra gruptan çıkan ikinci takım oldu.Hadımköy Stadı’nda oynanan maçta kemik sesleri adeta havada uçuşurken konuk takıma 3 puanı getiren tek golü 70. dakikada frikikten İlker attı.

İlk yarısı golsüz sona eren maç denk kuvvetlerin mücadelesine sahne olurken Ömerlispor da yakaladığı fırsatları değerlendiremeyerek yenilgiye razı oldu. Az sayıda Bakırköyspor taraftarının da takip ettiği maçta ilk yarıda gol sesi çıkmadı.

İkinci yarıda iki takım da kontrollü bir oyun ortaya koyunca ortaya pozisyonu az, mücadelesi bol bir oyun çıktı. İki takımın da pozisyona girmekte ve üçüncü bölgede çoğalmakta zorlandığı maçta tek gol 70. dakikada duran bir top organizasyonundan geldi.

Yaklaşık olarak 35 metreden kazanılan frikik atışında topun başına geçen İlker mükemmel bir vuruşla topu filelere göndererek maçın skorunu belirledi. Kalan sürede Ömerlispor beraberlik golü için bütün riskleri alarak rakibinin üzerine yüklenmesine rağmen istediği fırsatları bulamadı. Bakırköyspor son dakikaya kadar taktik disipline bağlı oynayarak mücadele ederken İlker’le bulduğu golün de avantajını koruyarak 3 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçla Bakırköy puanını 42’ye yükselterek Play Off’a kalmayı garantilerken Ömerlispor da 29 puanda kalarak sezonu beşinci sırada bitirmeyi garantiledi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.