HAZIRLIK MAÇLARI

25 Ocak 2017 Çarşamba

13 Yıllık Süper Amatör Lig Serüveni Sona Erdi.

13 Yıllık Süper Amatör Lig Serüveni Sona Erdi.
Bu sezon İstanbul Süper Amatör Lig 2. Grup'ta mücadele eden Selimiyespor, bu hafta Küçükçekmecespor'u deplasmanda 2-0 yenmesine rağmen bitime 1 hafta kala lige veda eden takımlar arsında yer aldı.


Tarihinde İlk Kez Ligden Düştü.
Üsküdar temsilcisi Selimiyespor, İstanbul  Süper Amatör Lig kurulduğu sezondan bu yana üst üste 13 yıldır bu ligde mücadele etme başarısını göstermişti. 

Bölgesel Amatöre Çıkmış, Ama Katılmamıştı.
2013-2014 sezonunda klasman grupları sonunda baraj maçı oynamaya hak kazanan Selimiyespor, bu karşılaşma da Küçükçekmecespor'u 4-0 yenerek BAL'a çıkmaya hak kazanmış ancak bu hakkından feragat eederek o sezon yeniden Süper amatör ligde mücadele etmişti. Bu sezon Süper amatör Ligde aynı grupta mücadele eden Küçükçekmece ve Selimiyespor ligden düşerek bir ortak noktada daha buluşmuş oldular.

9 kez de 3. Lig terfi maçlarına katılan Üsküdar ekibi, 1998-99 sezonunda profesyonelliğe çok yaklaşmış ancak ikinci kademede Körfez Belediyespor'a kaybederek 3. Lig'in kapısından dönmüşlerdi. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.