HAZIRLIK MAÇLARI

28 Aralık 2016 Çarşamba

UEFA Regions Cup 2017’nin ev sahipliğini İstanbul yapacak

UEFA Regions Cup 2017’nin ev sahipliğini İstanbul yapacak
UEFA Regions Cup 2017’nin final müsabakalarının ev sahipliğini İstanbul yapacak.
Organizasyon kapsamında 2016 yılında düzenlenen 8 ayrı grupta birincilerin belirlenmesinden sonra, grup birinciliğini kazanan 8 ülkeden birinin ev sahipliği yapacağı organizasyona İstanbul’da aday olmuştu. UEFA yetkilerinin aralık ayında yaptıkları inceleme sonucu İstanbul’un adaylığı kabul edildi.

Moldova’da 13-18 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen UEFA Regions Cup 5.grup karşılaşmalarında K.İrlanda, İsviçre ve Moldova’nın bulunduğu gruptan İstanbul Amatör Karması birinci olarak çıkmıştı. 

Diğer grupların birincileri şu takımlardan oluştu.
1.Grup : Ingulee, Kirovograd Region (Ukrayna)
2.Grup: Castilla y Leon (İspanya)                
3.Grup: South Region (Rusya)
4.Grup: Lisbao (Portekiz)
6.Grup: Olomouc Region (Çek Cumhuriyeti)
7.Grup: Region 2 (İrlanda)
8.Grup: Zagreb (Hırvatistan)

UEFA Regions Cup 2017 finalleri 29 Haziran -10 Temmuz 2017 tarihleri arasında oynanacak. 4’er takımlı iki grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda grup birincisi olan 2 takım 9 Temmuz’da final müsabakası oynayacak.
2015 yılında yapılan UEFA Regions Cup finalleri İrlanda’da düzenlenmişti ve bu organizasyonda Türkiye’yi temsil eden Ankara Amatör  Karması Avrupa üçüncüsü olma başarısını göstermişti.
TFF Amatör İşler Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ, UEFA Regons Cup’a ev sahibi olmamızdan dolayı mutlu olduklarını belirterek “İstanbul olarak başarılı bir ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Bir diğer inancımda İstanbul Amatör Karmamızın bu organizasyonda başarılı olacağıdır”


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.